Yazılar

Baskil Otobüs Bileti ve Sefer Saatleri

Baskil Otobüs bileti, otobüs seferleri, bilet fiyatları ve telefon numaraları Sanalotobus.Com’da!
Baskil Otobüs otobüs biletinizi en uygun fiyata satın alın!

Baskil  Elazığ’ın  ilçelerinden birisidir.Baskil’e doğrudan  otobüs seferi  maalesef  yoktur.Otobüs seferi ile  kastettiğimizi  şehirler arası otobüs  işletmelerinden bahsediyoruz.Ancak  Elazığ  il merkenizden  kalkış yapan  servisler ile  Baskile  ulaşmanız  mümkündür.

ile arası 38 km’dir.
Elazığ – Elazığ Baskil arası mesafe süre olarak yaklaşık 1 saat  civarı  sürmesi  beklenmektedir.
Güzergah bilgisini arkadaki haritadan görebileceğiniz gibi Elazığ Baskil ulaşımı için detaylı bilgiye YOL TARİFİ

37,9 km. Yaklaşık 38 dakika
1. Gazi Cd. yönünden İstasyon Cd. konumuna doğru batı yönünde ilerleyin
1,3 km
2. Döner kavşakta, Gazi Cd. üzerinde kalarak düz devam edin
1,2 km
3. Soldan devam edin
0,8 km
4. Gazi Cd./D260 yönünde dümdüz ilerleyin

D260 boyunca ilerleyin
6,4 km
5. Elazığ Baskil Yolu yönünde sağa dönün

Elazığ  dışından  doğrudan Baskil’e otobüs  seferi  yoktur.Bunun için ilk olarak  Elazığ  otobüs bileti  almanız  gereklidir.Elazığın il merkezinden otobüs  işletmelerinin ücretsiz  servisleri  ile  dilediğinizi  noktaya  ulaşmanız  mümkündür.İstanbul  Ankara  İzmir Adana  gibi  Elazığ dışından  geldiğiniz de  ilk olarak  otogarda otobüs  seferini  tamamlamaktadır.Daha sonra  eğer tercihiniz  bir Elazığ otobüs firması  ise  nedir  bunlar;
Elazığ Murat Turizm
Hazar Turizm
Öz Elazığlılar Turizm dir.Bu  firmaların  şehir için ücretsiz  servisine  Baskil’e gideceğinizi  söyleyiniz.Böylece  sizi   Elazığ  ile  Baskil  arasında  sefer yapan servislere  kadar  götürecektir.

Metro Turizm Elazığ Seferleri

Metro Turizm Elazığ Otobüs Bileti , seferleri ve otobüs bileti, bilet fiyatları Sanalotobus.Com da !
Metro Turizm Elazığ’a giden otobüs firmaları biletlerini karşılaştırarak online satın alın …

Yaz sezonu öncesi bir  çok  otobüs  firması yatırımlarını  hızlandırıyor.Yeni otobüs  alımları ,
koltuk  düzenini  genelde 2+1  yapılıyor.Yeni  sefer  güzergahı  açılıyor.İşte bunlardan biriside
Metro Turizm,

Metro Turizm Elazığ  otobüs seferlerine çok yoğun bir şekilde  sezon  öncesi hız  kazandırdı.
Elazığ  merkezli  otobüs  seferleri  ise  yeni  güzergahlar  şu şekilde olacağı  tahmin  ediliyordu.
Hali hazırda İstanbul Kayseri  seferleri  yapılıyordur.3 Haziran’dan  itibaren ise  doğrudan sefer yapılacak  güzergahlar
Ankara  Safranbolu Adana  Mersin Antalya güzergahında  yolcu  taşımacılığı yapmaya  başlıyor.

Metro Turizm ülkemizde  en çok otobüsü  olan ve  en fazla  noktaya seferi  yapan otobüs firmasıdır.Bünyesinde yaklaşık olarak
1300 otobüsü  vardır.Yeni alımlar  ile birlikte  bu sayı  artacaktır.Elazığ  neden  Metro Turizm’in  tercih ettiği  bir il  olacak  derseniz.
Bildiğiniz  üzere  Onur Air İstanbul  ile Elazığ arasında ki  uçuşlarını  durdurmuştu.Bu nedenle  bu yolcular otobüsleri tercih etmek  durumunda kalacak.

Başka  bir konu  ise Metro Turizm’in  Elazığdan  yaptığı  ve yapacağı tüm otobüs seferlerinin otobüs biletlerini sitemiz SanalOtobus üzerinden online olarak  satın alabilirsiniz.

Müşteri hizmetleri birimi,
hafta içi 09:00 – 18:00, Cumartesi 09:00 – 15:00, Pazar 10:00 – 15:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.
Acil durumlarda 0850 222 34 55 numaralı çağrı merkezimizi aramanızı rica ederiz.
Metro Turizm ile yapacağınız  tüm yolculukların  en iyi şekilde  geçmesini  diliyoruz.

Elazığ iline sefer yapan diğer otobüs firmaları .
Elazığ Murat Turizm
Hazar Turizm
Elazığlılar Turizm

Palu Otobüs Bileti

Palu Otobüs Bileti , seferleri ve otobüs bileti, bilet fiyatları SanalOtobus.Com da !
Palu’ya giden otobüs firmaları biletlerini karşılaştırarak online satın alın …

Palu ‘ya  gitmek  istediğinizde Elazığ Otobüs firmalarını  tercih  edebilirsiniz.Elazığın  önde  gelen otobüs firmalarını  kısaca  inceledik  ve  gerekli  bilgileri  sizler için derledik.


Elazığ Murat  Turizm :
Şirketin kuruluşu 3 Mayıs 1974 Cuma günü Elazığ ili merkez olmak üzere Murat Turizm Otobüs İşletmesi ismiyle Faaliyetine başlamıştır. Firma İsmini bölgemizden geçen Murat Nehrinden almıştır. Şirket yine bu tarihte  ilk seferini Elazığ’dan  Ankara ve  İstanbul’a gerçekleştirmiştir.

Elazığ Hazar  Turizm : 
1967′ de Chevrolet ve Margrus marka ağaç kasa araçlar ile münferit yolcu taşımacılığı ile HAZAR TURİZM taşımacılığa başlamıştır. 1970′ li yıllara kadar havalı Apollo marka araçlar ile o günlerin zor koşullarında yolcu taşımacılığına devam edilir.
1970′ li yıllarda Mercedes fabrikasının ürettiği dönemin meşhur ve hala günümüzde bile çalışmaya devam eden O 302 otobüsler piyasada yerini alarak düzenli olarak şehirler arası yolcu taşımacılığı büyük bir rekabet içinde hizmet verilmeye çalışılır

Ayrıca Elazığ  içerisinden kalkan servisler de Palu ‘ya  gidebilirsiniz.Elazığ  merkezinden geçerek  seferine  devam  eden  otobüs  şirketlerini  kullanarak  Paluya  ulaşmanız  sağlanabilir.Bunlar dan  ilk  akla  gelen  Bingöl  Tunceli  ve Van otobüsleridir.

Kısaca Palu:

İlçe Doğu Anadolu Bölgesi’nin Yukarı Fırat Bölümü’nde Elazığ İli’ne bağlı bir ilçedir. İl merkezinin 75 km doğusunda yer almaktadır. 765 km2’lik yüzölçümüne sahip bir sahada yer almaktadır.

Doğuda Bingöl Merkez ve Genç İlçesi, batıda Elazığ İli, kuzeyde Kovancılar İlçesi, kuzeydoğuda Karakoçan İlçesi, güneyde Arıcak ve Alacakaya İlçeleri, güneybatıda Maden İlçeleri ile çevrilidir.

Palu deniz seviyesinden 844 metre yüksekliktedir. Çukur bir sahada yer almaktadır. Murat Nehri’nin sağ sahilinde vadi tabanı düzlüğü ile demiryolu çevresinde bir yerleşimdir. İlçe merkezi yüksek tepelerle çevrilidir. Palu- Kovancılar arasındaki düz alanlar yeni yerleşim alanları olarak kullanılmaktadır.

 

İdari Durum ve Nüfus

İlçemize bağlı 1 belde, 36 köy, 35 mezra ve 10 mahalle bulunmaktadır. Beyhan Beldesi’nde 4 mahalle mevcuttur. 2014 yılı sonu itibariyle toplam nüfusu 20.035, merkez nüfus ise 9.454’dür

Yolunuz  Paluya Düşerse Gezebileceğiniz  Mekanlar:

Palu Kalesi

Evliya Çelebi’nin ifadesiyle ‘’Göğe baş uzatmış bir kale ‘’ olan Palu kalesi, birçok medeniyetin izlerini taşımaktadır. İlçemizin 1 km doğusunda yer almaktadır. Güney ve güneydoğu kısımları Murat Nehri ile kuşatılmış, kuzey ve batıda da sarp olduğu için doğal savunmaya elverişli ve ele geçirilmesi zor olan bir kale konumundadır. Hatta Evliya Çelebi, Timur’un bu kaleyi gördüğünü zapt etmeyi bile denemeden geçip gittiğini yazmaktadır.

Palu Kalesi’nde Urartu dönemine ait birçok eser günümüze kadar ulaşmıştır. Kitabe, kaya mezarları, kaya tünelleri, tapınaklar, su sarnıçları, tapınma nişleri, kaya merdivenleri ve kaya ambarları gibi yeryüzünde örneğine az rastlanan birçok yapı mevcuttur.

Bazı kaynaklar Artuklu Hükümdarı Belek Gazi’nin Selçuklu Hatunu Ayşe Hatun ile Palu Kalesinde evlendiğini ve düğününü bu kalede yaptığını belirtmektedir.

 

Cemşit Bey Külliyesi

Murat Nehrini bütün açıklığı ile gören bir yükselti üzerinde 16.yy.da inşa edilmiştir. Külliye dört kısımdan oluşmaktadır. Bunlar camii, türbe, medrese ve haziredir. 1998 yılında onarım görmesine rağmen daha sonraki yıllarda meydana gelen deprem ve heyelanlar sebebi ile yeniden onarım yapılması gerekmektedir.

Giriş kapısı bir tane olan caminin şu andaki kubbeleri orijinal olmayıp çöktükten sonra yeniden yapılmıştır.

Cemşit Bey Türbesi yörenin hem tarihi hem de mimari bakımında en dikkate değer türbesidir. İstanbul ve yerli mimarların ve sanatkârların son derece itinalı bir çalışmasıyla meydana getirilmiştir. Mezar taşındaki çift servi, geometrik desenler ve geçmeler yörede rastlanan ve klasik anlayışla işlenen motiflerin tek örneğidir.

 

Küçük Camii (Cami-i Sağir)

Eski Palu Çarşıbaşı Mahallesi’nde bulunan caminin kitabesi mevcut olmayıp Ulu Cami’den önce yapıldığı sanılmaktadır. Kare planlı olan camiinin tavanı tamamen çökmüş durumdadır. Duvarı da tahrip olmuş vaziyettedir. Minarenin şerefe kısmında itibaren üst tarafı tamamen yıkılmıştır. Caminin geri kalan kısmında ve minaresinde büyük çatlaklar mevcut olup her an yıkılma tehlikesi içindedir.

 

Ulu Camii (Cami-i Kebir)

Eski Palu’nun Çarşıbaşı mahallesinde olup kitabesinde 1274 h. (1852m.) yılında yapıldığı anlaşılmaktadır. Rivayete göre Küçük Camii yapan ustanın kalfası tarafından yapılmıştır.

Dikdörtgen planlı olup, üst kısmı kubbesiz ve düz dam şeklindedir. Caminin damı tamamen çökmüş durumdadır.  Doğu ve kuzey kısımlarından olmak üzere iki giriş yeri vardır.

Minare kaidesi kare planlı olup, yuvarlak gövdeye geçişi kemerler sağlamaktadır. Şerefeden yukarı kısmı yıkılmış durumdadır.

Esas giriş doğuda ikinci giriş ise güneydedir yuvarlak yapı kemeri yapıda siyah-beyaz kesme taş kullanılmıştır. Yapı moloz taşla inşa edilmiştir. Doğu girişinde avluda şadırvan bulunmaktadır.

Elazığ Otobüs Bileti

Elazığ otobüs bileti, seferleri ve otobüs bileti, bilet fiyatları SanalOtobus.Com da !Elazığa giden otobüs, biletlerini karşılaştırarak online satın alın …

Elazığ’a  seyahat  etmeniz  gerektiğinde otobüs biletinizi  sitemiz üzerinden online olarak  sadece  iki  adımda  online olarak  satın  alabilirsiniz.Yapmanız  gereken  sadece bulunduğunuzu  merkezden  Elazığ’ı  seçmek  ,diğer  bilgiler ise  yolcu   sayısı  ile  tarih’te  sisteme  girilmeli.Arama  motorunu  çalıştırın  ve Elazığa  giden tüm otobüs firmalarını   görün dilediğinizi  seçin biletinizi  hemen alın.

Elazığ otobüs firmaları
Elazığ  Murat Turizm ,  Hazar Turizm ve Lüks  Elazığlılar Turizm  bunlar  şehirler arasında  yolcu  taşımacılığı  yapan  önde  gelen ve  şehrin  önemli  markaları arasında  yer almaktadır.Günlük olarak  bir çok  merkeze seferleri  vardır.Bunlardan bazıları  ise  şöyle İstanbul  Ankara İzmir Çanakkale  Antalya Adana Mersin Kayseri Konya Malatya Sivas  İzmir Adapazarı  Bolu  Kırıkkale  Bursa Eskişehir Giresun Sivas Gürün  gibi  merkezlerdir.Diğer merkezler için  de  sitemiz üzerinden kontrol  etmenizde  fayda  var.

Bu  otobüs firmalarının  dışında  Elazığ  yol  güzergahı olan firmalarda  var .Bu  firmalarıda  size  uygun olması  halinde  tercih edebilirsiniz.Örnek  olarak  İstanbul  kalkışlı Bingöl  seferini  gerçekleştirecek olan  Has Bingöl Turizm Elazığ  terminaline  giriş yapmaktadır.Yol  güzergahı üzerinde  olan Kayseriden  araca  bindiğinizde  Elazığda  inebilirsiniz.Bu  firmalarda    arama  yapıldığında  listenizde  görüntülenecektir.

Elazığ  Hakkında  :
Elazığ  gerçekten  görülmesi gereken  ve açık  hava  müzesini  andıran  tarihi  yapısıyla  sizleri  bekliyor.

Elazığ, tarihi eserleri, doğal güzellikleri, son derece gelişmiş ulaşımı, haberleşme imkanları, sağlık merkezleri, ülkemizin önemli barajları arasında yer alan Keban Barajıyla, Hazar Gölüyle, doğa harikası Buzluk Mağarasıyla, dini turizm açısından önem taşıyan türbeleriyle, Sağlık ve kaplıca turizmine uygun kaplıcalarıyla ve zengin folkloruyla, Türkiye’nin Turizm Sektörüne katkıda bulunabilen Doğu Anadolu’nun gelişen en büyük şehirlerinden biridir.

Elazığ İl Merkezi, 1879 yılında eski yerleşim merkezi olan Harput’tan şimdiki yerleşim merkezine “Mamurat-ül Aziz” ismi ile nakledilmiş, 1937 yılında Ulu Önder Atatürk’ün ilimize teşrifleri sırasında “Elazığ” ismini almış olup, İlin tarihi incelenirken de belirtildiği gibi bugün bir “Açık Hava Müzesi” özelliğine sahip olan tarihi Harput şehrinin turizm potansiyelinden başlamak gerekir.

Elazığ İlçeleri .  Elazığ 1 merkez İlçe ve 10 İlçe olmak üzere 11 İlçe’ ye sahiptir. Doğusunda; Karakoçan, Palu, Kovancılar,Arıcak, Batısında ; Baskil, Güneyinde; Sivrice Maden, Alacakaya, Kuzeyinde ise Ağın ve Keban yer alır.

Hazar Turizm Giresun

Elazığın  köklü otobüs  işletmelerinden Hazar  Turizm  Elazığ Giresun otobüs seferlerini gerçekleştiren tek Elazığ otobüs  firmasıdır.
Kurulumu  1967  yıllarına dayanan  firma  günümüze  kadar  bir çok  yeniliği  en kısa  sürede  kendi  araçlarına  uygulamıştır.
Otobüslerinde  yapılan  bu yenilikler ile  günümüze  kadar  Elazığ’a  hizmet  etmiş  ve  önemli bir  marka  haline gelmiştir.

2014  yılında  ise  Karadeniz  Bölgesine  seferlerini  yoğun  talep  üzerine  başlatmıştır.Bu illerden biriside  Giresun olarak  belirlenmiştir.
Hazar  Turizm  saat  18.00 de Elazığ  otogarından  hareket ederek  Giresun seferine  başlamaktadır.Bu  sırada  karşılıklı  olduğu  için  aynı  şekilde  bir otobüste
diğer  taraftan kalkış yapmaktadır.
Biz  bu yazıyı  yazdığımız  tarihte 07.02.2017 bilet fiyatı 90  tl olarak  belirlenmiştir.
Otobüs  koltuk düzeni  2+2’dir.

Elazığ  Hazar Turizm  Giresun  seferinde ki  yol  güzergahı  :  Malatya ,Hekimhan, Kangal,Sivas,Tokat,Turhal,Amasya,Havza,Samsun,Çarşamba,Ünye,Ordu,Fatsa ve Giresun

Elazığ  Hazar  Turizm Giresun İletişim
(0454) 212 99 18 / 212 71 61
Ayrıca  Çağrı Merkezi  444 03 23’tür

Elazığ Sivas Otobüs Bileti

Elazığ  Sivas  arasında  otobüs  bileti  arıyorsanız  doğru  adrestesiniz.Hangi  otobüs firmalarının  seferleri  var
saat  kaçta  bilet  fiyatları  ve  seyahat  bilgilerini  en doğru  şekilde  sizlere  aktaracağız.

Önelikle  Hangi  otobüs  firmaları  ile   otobüs bileti  alabilirsiniz .Bu güzergahta seferi  olan otobüsler
Mis Amasya  Tur , Özlem Cizre Nuh , Metro Turizm  Vangölü  , Tokat Yıldızı ve son olarak  Elazığ  Hazar Turizm

Yukarıda ki otobüs  firmalarından  sadece  Elazığ  Hazar  Turizm bu  il  merkezli  seferleri vardır.
Hazar  Turizm Elazığın  gözde otobüs firmalarından  birisidir.Yenilenen   otobüs  filosu  ve  tecrübeli  kaptanları  ile
hizmet  vermektedir.Bir çok merkezden   yolcu  taşımacılığı  yapmaktadır.Bunlardan birisi de Elazığ  Sivas
arasında  hizmet vermektedir.
Diğer otobüs  firmaları  da  bu güzergah üzerinde  seferler  düzenlemektedir.Özellikle  Tokat Yıldızı’nın  doğrudan seferleri  vardır.
Metro  Turizm  ülkemizde en yaygın  olarak  hizmeti  veren  otobüs firmasıdır.

Güzergah Bilgileri  ise  şöyledir.
>8  otobüs  seferi gerçekleşmektedir.
> Seferler karşılıklı olup  otobüs biletini sitemiz üzerinden  online olarak  satın  alabilirsiniz.
>Seyahat  süresi  ise  yaklaşık olarak  5  saat  ve civarı  olarak  belirlenmiştir.
>Bilet  fiyatları ise  genel olarak  bir birine  yakındır 35  ile  45  arasında  değişmektedir.

Sivrice Otobüs Bileti

Sivrice, Elâzığ’ın bir ilçesidir.Sivrice otobüs biletlerinizi sitemiz www.sanalotobus.com üzerinden online olarak satın alabilirsiniz.
Sivriceye  gitmek  istediğinizde  özellikle  Elazığ otobüs firmları  ile  seyahatlerinizi  gerçekleştirebilirsiniz.3 adet Elazığ merkezli şehirler arası otobüs firması vardır.
Bunlar Elazığ Murat Turizm
Hazar Turizm ve Lüks Elazığlılar Turizm.
Batı seferleri  ile  hizmet vermektedirler.Çağımızın teknolojik  unsurlarını otobüslerinde  kullanmış ve sürekli  kendilerini  yenileme çabaları içinde olan firmalar ile  gönül rahatlığı ile
yolculuk yapabilirsiniz.

Sivriceye gitmek için doğrudan seferler yoktur.Elazığ merkezli aktarma  yapmak zorundasınız.Buda ilçeye  servisler ile gitmek durumunda olduğunuz anlamına gelir
Bu şirin ilçenin  eşsiz güzelliklerini  görmek için bir otobüs bileti  almanız yeterli.

1936 yılı Şubat ayı içerisinde Dedeyolu köyünde kurulmuştur. 1938 tarihinde şimdiki yeri olan Hazar Gölü sahiline nakledilmiştir.
İlçenin kuruluş tarihi çok eski olmamakla birlikte göl içinde bulunan adacıkta ve devamında eski bir yerleşim yeri mevcuttur.
Hangi tarihte kimlerin yaşadığı kesin olarak tespit edilememiştir.

Elâzığ’ın turizm açısından önemli bir potansiyele sahip ilçesidir. İl merkezine 31 km uzaklıkta olup, ulaşım hava, kara ve demiryolu
ile sağlanmaktadır. Sivrice Hazar gölü kıyısındadır. Hazar gölü tektonik bir göldür. Hazar gölü tertemiz berrak suyu,
halka açık plajlarıyla ve içerisinde bulunan “Batık Yerleşme” siyle Elâzığ’ın tatil ve dinlenme merkezi konumundadır.

Sivrice ilçesinin doğusunda Maden ilçesi, batısında Baskil ilçesi, güneybatısında Doğanyolu ilçesi, güneydoğusunda Çüngüş ilçesi,
kuzeyinde Elâzığ Merkez ilçesi ile çevrilidir. Karakaya gölü barajı Sivrice ilçesi ile Malatya ili,
Doğanyolu İlçesi arasında sınır teşkil etmektedir. Ayrıca ilçenin güneydoğusunda 2347 metre yükseklikteki Hazarbaba dağı ile 2171 metre
yükseklikteki Karaoğlan dağı bulunmaktadır. İlçe merkezinin rakımı 1266 metredir.