Sanal Otobüs

Ali Osman Ulusoy Online Bilet

Ali Osman Ulusoy Online Bilet

Ali Osman Ulusoy Online Bilet Otobüs Bileti , seferleri ve otobüs bileti, bilet fiyatları Sanalotobus.Com da !
Trabzon’a giden otobüs firmaları biletlerini karşılaştırarak online satın alın …

Türkiye’de taşımacılık sektörüne damgasını vuran ULUSOY isminin dünya çapında bir marka haline gelmesinde hiç şüphesiz ki en büyük pay sahiplerinden biri Ali Osman Ulusoy’dur.

15 Mart 1927’de Trabzon’un Of ilçesine bağlı Çamlı Köyü’nde, Mehmet Bahattin-Rahime Ulusoy’un ikinci çocukları olarak dünyaya gelen Ali Osman Ulusoy. İlköğretimini tamamladıktan sonra 1938 yılında kendini iş hayatının içinde ve ağırlıklı olarak da taşımacılık sektöründe budu. Bu bulunuş vefatına, yani 1 Ekim 2014 tarihine kadar aralıksız olarak devam etti.

Ali Osman Ulusoy Hakkında

Ali Osman Ulusoy 1942 yılında, babası Bahattin Ulusoy’un yanında iken 1938 model kamyonun şoför koltuğuna oturarak sektörü bir adım ileri taşıyacak olan otobüs işletmeciliğine başladı.

Ali Osman Ulusoy, 1945 yılında Zehra Hanım (Onur) ile evlendi. Bu evliliklerinden Kemal adını verdikleri oğulları ile Hülya ismini koydukları kızları dünyaya geldi.

1949 yılında işlerinin merkezini Of’tan Trabzon’a taşıyan Ali Osman Ulusoy, aynı yıl bugün modern ve geniş bir filo haline gelen otobüs işletmeciliğine 2 Desoto marka araç ile adım attı. 1952’de ise ilk acente bayiliğine ise Mobil ve Scania Vabis markalarıyla başladı. 1958’de GMC, daha sonraki yıllarda Mercedes- Benz gibi dünya markalarının Türkiye’deki en büyük distribütörlüğünü üstlendi.

Çok ortaklı Ulusoy Turizm Seyahat Kollektif Şirketi, 10 Ocak 1957’de bugün dev bir gruba dönüşmüş olan Ulusoy Kollektif Şirketi olan Ali Osman Ulusoy ve Ortağı’nın temelleri atılır.

Kardeşlerinin tamamının Trabzon dışında yaşamayı ve iş kurmayı tercih ettiği bir süreçte Ali Osman Ulusoy, Trabzon’da kalmakta hiç tereddüt etmedi.

Ali Osman Ulusoy; “Trabzon Türkiye’nin T’sidir” sözünü çok sevmesi, benimsemesi, zaman ve mekan tanımadan daima zikretmesi Türkiye’yi ve Trabzon’u ne kadar sevdiğinin bir göstergesi olarak tarif edilir.

Ali Osman Ulusoy, Trabzon merkezli iş hayatını tamamen günümüzde lojistik diye adlandırılan ulaşım, nakliyat sektörü üzerine kurarken, 87 yıllık yaşamında çalışmayı en büyük ibadet sayan bir dinin mensubu olduğunu hiç bir zaman hafızasından eksik etmemiştir.

İnsan olmanın en büyük vasıflarından biri olan sabır ve hoşgörüyü, “ipeğe sarılmış çelik” misali önemsedi.

“Otobüs bir manevra yapacağı zaman fren kullanılır. İnsanın da bir sözü söylemeden önce düşünmesi, sabır etmesi ve sonra ağzından çıkarması en doğrusudur” derdi.

“Ne yapın, ne edin ama sakın komşularınızla kötü olmayın” der ve “Komşu komşunun külüne muhtaçtır” gerçeğini sürekli hatırlatırdı. Bu anlayış O’nu 2002’de Türkiye-İran İş Konseyi Kurucu Başkanı yaptı. Bu görevi vefatına kadar sürdürdü.

İran’a Trabzon limanından yapılan transit nakliyata öncülük etti. İran ile kurulan ilişkilere pozitif katkıda bulundu. Ulusoy, İran’da bugün hala Ali Osman Ağa ismi ile bilinmektedir.

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası’nda 32 yıl süreyle Meclis Başkanlığı’nda bulunan Ali Osman Ulusoy, TOBB Yönetim Kurulu üyeliği ve başkan vekilliği görevlerini de 20 yıl üstlendi.

Ali Osman Ulusoy, hayatının her kademesinde Trabzonluların birlikte hareket etmesi için çaba göstermekten kaçınmadı. Maddi ve manevi destekle ülkesi ve şehri için hemşehrilerinin birikim ve güçlerini birleştirmeleri adına çaba sarf etti.

Ali Osman Ulusoy Devam

Ali Osman Ulusoy, Trabzon’un sosyal ve ekonomik hayatında etkili olan Karadeniz Kulüp, Trafik Kazalarını Önleme Derneği, Türk Donanma Vakfı, Turizm Derneği, Türk Hava Kurumu gibi bir çok dernekte de başkanlık yaptı.

Bugün bırakın Türkiye’yi dünyada da çok tanınan bir Uzungöl turizmde bir marka olmuş ise, Ali Osman Ulusoy’un bu konudaki çabası ilk sıraya yazılmalıdır. Dursun Ali İnan’ın Uzungöl’e yerleştirmeye çalıştığı konaklama tesisleri ile Ali Osman Ulusoy’un dünyanın dört bir yanından buraya taşıdığı kuruluş ve kişiler, Uzungöl turizmi gerçeğinin temelinde yatmaktadır.

Ve Trabzonspor…

Ali Osman Ulusoy, 1967 yılında kurulan ve bugün Türkiye Süper Ligi olarak bilinen Birinci Futbol Ligi’nde İstanbul’un dışına şampiyonluğu çıkaran ilk takım olan Trabzonspor’un kurucu üyesi ve ilk başkanıdır.

Ali Osman Ulusoy’un yaşamında bu nedenle Trabzonspor çok özel bir yere sahiptir.

Ali Osman Ulusoy seyahat işletmeleri olarak Türkiye’nin dört bir yanından 7 / 24 hizmet vermeye devam ediyoruz. Bilet satış noktalarımıza ve şubelerimize online haritalardaki bölgenize göre şubelere tıklayarak bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Merkez

Atatürk Alanı No:1 61100 TRABZON
Otogar
Şehirlerarası Otobüs terminali No:1 TRABZON/TÜRKİYE
Telefon
(0462) 325 22 01 – 95 68 – 21 23
E-posta
info@aliosmanulusoy.com

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

+100 Otobüs Firmasının Online Otobüs Bileti Kolayca ve Güvenle