Sanal Otobüs

Ankara Saltukova Otobüs Bileti

Ankara Saltukova Otobüs Bileti

Ankara Saltukova otobüs bileti, otobüs seferleri, bilet fiyatları ve telefon numaraları Sanalotobus.Com’da!
Ankara Saltukova otobüs biletinizi en uygun fiyata satın alın!

Ankara ile Saltukova arasında bilet alabileceğiniz otobüs firmaları :
Metro Turizm
Özemniyet Turizm
Efe Tur

Seyahat Bilgileri :
Yolculuk süresi tahmini olarak dört saat civarı sürmektedir.
Bilet fiyatı ücreti 50 ile 40 tl arasında değişmektedir.

Sizde otobüs biletinizi firma fiyat sefer saati ve özelliklerini karşılaştırın koltuğunuzu hemen seçin biletinizi hiç beklemeden ve yorulmadan sadece iki adımda satın alın.

Saltukova Zonguldak iline bağlı olan Çağcuma ilçesine bağlı bir beldedir.

Çaycuma Hakkında Bilgiler:

Bakanlar Kurulunun 26.04.1999 tarih ve 99/12698 sayılı kararı ile beldemizin “HİSARÖNÜ” olan ismi ”FİLYOS” olarak değiştirilmiştir.
Zonguldak ili Çaycuma İlçesi Filyos Beldesi, Billaios (Billaeus-Filyos)nehrinin Karadeniz’e döküldüğü alanda kurulmuştur. İlk Çağlarda nehrin adından dolayı Billaios adıyla biliniyordu. Bu sözcük paila (Su geçidi) sözcüğüne (Tireios) takısının eklenmesi ile Pailaios, Billaios biçimlerinde kullanılmış Filyos adı da muhtemelen bu sözcükleri zamanla ses değişimine uğramasından ortaya çıkmıştır.
Kentin diğer yaygın adı Tieion’dur. Kimi kaynaklarda Tieion (Tion-Tiun) olarak geçen bu sözcük Aziz Stephanos’a göre kentin kurucusu rahip Tios’tan (Tios’un kenti anlamında) gelmektedir. Paflagonya ili Bitinya topraklarının kesiştiği alanda kurulmuştu.
İran kıralı kros’un Lidya Krallığına son vermesi ile Filyos Bölgesi İran’a daha sonra da büyük İskender zamanında Paflagonya ile birlikte Makedonya’ya bağlandı. M.Ö.301 tarihinde roma imparatorluğu ikiye bölününce Selçuklular ve Cenevizlilerin hakimiyetine geçen Filyos 1459 –1460 tarihlerinde Fatih Sultan Mehmet tarafından Osmanlı İmparatorluğuna bağlandı.
Tarihi eserlerin birçoğu Roma, Bizans ve Cenevizlilere aittir. Beldemizde büyük bir mağara,denize uzanan kale, açık hava tiyatrosu, antik liman, su sarnıcı, açık ve kapalı kilise vb. tarihi eserler mevcuttur.
Halen kazı çalışmaları devam etmektedir.Tarihi eserlerin ortaya çıkartılması halinde Çaycuma İlçesi’nin Filyos Beldesi daha çok iç ve dış turizmin gözbebeği olacaktır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

+100 Otobüs Firmasının Online Otobüs Bileti Kolayca ve Güvenle