Sanal Otobüs

Bafra İstanbul Otobüs Bileti

Bafra İstanbul Otobüs Bileti

Bafra İstanbul  Otobüs Bileti arıyorsanız  doğru yerdesiniz.Hergün yüzlerce  otobüs seferinin  sorgulandığı  www.sanalotobus.com  sitesinde
size  uygun otobüs seferleri  tek  çatı altında..Üstelik  üyelik  geriktirmeden  kolayca otobüs bileti alacaksınız..

Bafra şehirler arası  otobüs terminalinden kalkış  yaparak  İstanbul’a  giden otobüs firmaları  seferleri ve  bilet  fiyatlarının  bilgileri
sizlerle  paylaşacağız.

Bafra  İstanbul Otobüs Seferleri  Yapan Firmaları

Ali Osman  Turizm
As Bafra  Turizm
Ulusoy Turizm
Özgül  Bafra Turizm
Bafra Seyahat
Yeni Ses Turizm
ses-turizm
Ve  Metro Turizm

Seyahat  Bilgileri :
Bafra ile İstanbul arasında seyahat  süresi  12  saat  civarındadır.
Bilet Fiyatları   otobüs özelliklerine  göre  değişmektedir. Bu nedenle  65  ve  75  arasında  değişmektedir
Otobüslerin  bazıları  2+1  koltuk düzenine   göre  dizayn edilmiştir.
Online otobüs biletinizi  sitemiz üzerinden sorgulayabilir  satın alabilir veya  rezervasyon  yapabilirsiniz.

Bafra  Hakkında  Bilgiler
Karadeniz’e 20 km. uzaklıkta, denizden yüksekliği 20 m olan ve Kızılırmak’ın biriktirdiği birikinti ovası üzerinde kurulmuş; bir ilçemizdir. İlçe doğusunda ve kuzeyinde Karadeniz, batısında Alaçam, güneyinde Kavak ilçeleriyle çevrilmiştir. Yüz ölçümü 175.000 hektar. Samsun’a uzaklığı 51 km. dir. Kızılırmak deltasını kaplayan Bafra ovası güneyde dağlarla çevrilidir.

Bunlardan en yükseği 1224 m ile Nebyan dağıdır. Bu dağlar Canik Dağlarının uzantılarıdır. Bafra’nın en büyük, Türkiye’nin ise en uzun akarsuyu Kızılırmak bu dağları derin bir vadi ile geçerek ovaya ulaşır. Bafra ovası tamamen Kızılırmak tarafından oluşturulmuştur. Irmağın denize yakın kısımlarında birçok göl oluşturmuştur. Nebyan dağının etekleri ise yayla durumundadır.

Kızılırmak’ın uzunluğu 1151 km’dir. Sivas’taki Kızıl Dağ’dan doğar, Orta Anadolu’da geniş bir yay çizerek Bafra’dan denize dökülür. En çok Nisan ve Temmuz dönemlerinde su taşır. Kızılırmak’ın denize döküldüğü yerde oluşmuş göller, ırmağın her iki yakasında da yer alır. Batıdaki göl Karaboğaz, Doğudaki ise balık gölleridir.

Bilindiği gibi Mübarek Ramazan ayının millet hayatımız üzerinde çok önemli tesirleri vardır. İnsanlarımız arasında dostluk, kardeşlik duyguları artar, suç oranları büyük oranda azalır. Her tarafı ulvi bir hava sarar. Kalpleri, tarifi kolay olmayan huzur doldurur. Hep iyi duygularla hareket edilir. Düşkünler daha çok düşünülür. Muhtaçlara yardım etmek için adeta yarışılır. Herkes evindeki iki lokmayı başkalarıyla paylaşmaya çalışır. İftar ve sahur sofraları, bütün aile fertlerinin bir ay süreyle bir araya geldiği bir eğitim fırsatıdır.
Yalnız Ramazan ayının Bafra insanı ve bilhassa Bafralı çocuklar açısından çok ayrı bir anlamı daha vardır. Çocuklar, Ramazan ayının onbeşinci gecesini iple çekerler. Zira o gece onlar için güzel duyguların pekiştiği gecedir. Her yıl, Mübarek Ramazan ayının 14’ünü 15’ine bağlayan gece Bafra’mızda şenlikler yapılır.
Buna “Sele-Sepet Şenlikleri” denir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

+100 Otobüs Firmasının Online Otobüs Bileti Kolayca ve Güvenle