Otobüs Bileti

Cehennem Deresi Kanyonu Nerede

Cehennem Deresi Kanyonu Nerede

SanalOtobus.Com  gezi tanıtımlarına  devam ediyor.Artvin ilçelerinden Ardanuçta yer alan Cehennem Deresi Kanyonu na nasıl gidilir,gezilecek yerler ve  geziye ait  notlar.Bu kanyon hakkında bilinmeyen bir bilgiyi sizlerle paylaşarak yazımıza başlayalım bu kanyon dünyada ki en büyük ikinci kanyondur.Artvin’e olan uzaklığı yaklaşık olarak 34 kilometre’dir.Ardanuç ilçesi sınırları içerisinde yer alır ayrıca birinci derece sit alanıdır.
Diğer özellikleri ise 1068 metrekarelik yüzölçümüne sahiptir.180 metre yükseliğe ve 500 metre uzunluğa sahiptir.Genişlik ise değişkenlik
göstermektedir.Fakat bir rakam verilecekse 70 metre diyebiliriz.

Neden Cehennem Deresi Konyonu

Bu isim  aslında  bölge halkı tarafından  verilmiştir.Nedeni ise çok sarp ve derin  bir  kanyon olduğu  içindir.
Çoruh Nehrinin kollarından olan Ardanuç suyunun açtığı dar ve derin vadi olan Ardanuç Cehennem Deresinin yamaç eğimi 90 dereceyi bulur. Dik bir duvarı andıran ve 200 metreyi aşan yükseltisiyle oldukça dikkat çeker ve birkaç kilometre boyunca özelliğini korur. Ardanuç Cehennem deresi kanyonu içerisinde bulunan ve Artvin-Ardanuç karayolunun 25. km. sinde yer alan Kanyon, ilgi çekici doğal yapısı ile ilimizdeki görülmeye değer yerlerdendir.

Artvin’de yer alan Cehennem Deresi Kanyonunu ziyaret etmek isterseniz ihtiyacınız olan otobüs bileti www.sanalotobus.com da

 

Bu kanyon hakkında yapılan yorumlar.

Berna:  Bir hafta sonu buraya  gittik.Kesinlikle çok güzel bir  mekan fakat bakımsız görünüyor.Ayrıca parkur gerçekten ilgi çekici  ve yer yer gökyünüzü  göremiyorsunuz.

Metin:  Dar geçitten geçmeden dönmeyin Dünya’daki  ikinci  kanyon olduğunu bilmiyordum.

 

 

Artvin Otobüs Firmaları:

Lüks Artvin Turizm

Yeşil Artvin Turizm

Artvin Online Otobüs Bileti

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

+100 Otobüs Firmasının Online Otobüs Bileti Kolayca ve Güvenle