Sanal Otobüs

Çıldır Gölü Nerede

Çıldır Gölü Nerede

Ardahan Gezilecek Yerleri hakkında  yazılarımıza  devam ediyoruz.Bu yazımıda  ise  çıldır gölünü  sizlere  tanıtacağız.
Sitemizde gezi  yerlerinin  tanıtımlarını yazmaya devam ediyoruz  bu yazımızda ise Ardahan’da  Çıldır Gölü tanıtım  yazısı  ile  sizlere  tanıtacağız.

Çıldır Gölü Kars  ile  Arhan  arasında  kalan bir göldür.Bu göl yazın  güzel  kışın  ise  ayrı  bir  güzelliğe  sahiptir.Kış aylarında  bölgenin çok  şoğuk  olması  nedeniyle  bu göl  donuyor.Göl  üzerinde  kızakla  kayan  insanlar  varken  kışın  göl  manzarası ile  birleşmesi ile  keyfini  çıkarıyorlar,diğer  bir  kareden bakarsanız  ise  ekmek  teknesi  balıkcılık olan  vatandaşlar  ise  buz  tutmuş  gölden uygun yerlerinden  avcılık ile  meşgul  oluyor.
Biraz  zorlu olsada  herkes  halinden memnun  gibi  görünüyor.
İstanbul  Ankara  İzmir  Bolu  Antalya  gibi  nispeten  daha  uzak  bir yerde  yaşıyorsanuz  kışın  buraya  gelmeniz  oldukça  zor  fakat  buraya  az da olsa  yakın  sayılan  Erzurum  Kars  Ardahan Van Bitlis  gibi illerden gelebilirsiniz

Çıldır Gölü Doğu Anadolu’nun ikinci büyük gölü olup, Çıldır ilçe merkezine 2 km uzaklıkta bulunmaktadır. Deniz seviyesinden 1959 m. yükseklikte olup, 124 km2 yüzölçümüne sahiptir. Volkanik bir göl olup, en derin noktası 30 metredir. Göl; Gülyüzü, Gölebakan ve Doğruyol köylerinden geçen derelerden beslenip kendisinden ayrılan Çara deresi ile Arpaçay’a akar. Çıldır Gölü tatlı su gölü olup, burada doğal göl balıkçılığı yapılmaktadır. Ayrıca mevcut 4 adasında bir çok kuş türü barınmaktadır. Göl kış aylarında tamamen buzla kaplanmaktadır. Aynı zamanda turistik beldedir.

Çıldır Gölünden Bir  yaz ayında  çekilen  resim  ve birde kış ayında  çekilden resim aşağıda  sizler  için  sitemize  konulmuştur.Biz kışın ayrı  yazı  ayrı  güzel  demiştik  siz  bakın  bize  hak  vereceğinizden eminiz.

Çıldır Gölünü  yerinde yaşamak  için  ihtiyacınız olan otobüs bileti  sitemizde  firma fiyat saati  karşılaştırın  koltuğunuzu seçin biletinizi  hemen online  olarak  satın alın.

Ardahan Otobüs Firmaları

Serhat Ardahan Turizm

Karaca Ardahan Turizm

Can Ardahan Turizm

Özlem Ardahan Turizm

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

+100 Otobüs Firmasının Online Otobüs Bileti Kolayca ve Güvenle