Sanal Otobüs

Devrek Ankara Otobüs Bileti

Devrek Ankara Otobüs Bileti

Devrek Ankara arasında otobüs seferlerini yapan firmaların otobüs biletini sitemiz www.sanalotobus.com üzerinden sorgulayın dilediğinizi online olarak hemen satın alın.Devrek Ankara Otobüs seyahat süreleri.

En uygun otobüs bileti fiyatları ile seyahat etmek için web sitemizi kullanın.

Devrek Ankara Otobüs Firmaları

Zonguldak’ın ilçelerinden birisi olan Devrek merkezniden kalkış yaparak Başkentimiz Ankara’ya seferi bulunan otobüs firmaları şu şekildedir.
Öz Emniyet Turizm
Has Turizm
Metro Turizm
ve Efe Tur

Devrek Ankara Otobüs Seferleri Saatleri

Yukarı ki kısımda seyahat edebileceğinizi otobüs firmalarını listelemiştik.
Şimdi ise bu otobüs firmalarına ait sefer saatlerini inceleyeceğiz.

Öz Emniyet Turizm: Toplam da üç sefer ile hizmet veriyor.Bu seferlerin şaatleri ise 02,00 08,30 ve 13,00 tür.

Has Turizm : Alaplı kalkış Devrek üzerinden Ankara ve son durağı olan Hatay’a seferlerini düzenleyen Has Turizm ise tek seferi düzenleyen otobüs firmasıdır.
Saat akşam 7 deki seferini tercih edebilirsiniz.

Metro Turizm : Ülkemizde en çok sefer düzeneleyen otobüs firmasının ise bu iki merkez arasında toplam da 3 araçlık seferi bulunuyor.
Sefer saatleri ise 02,05 06,05 ve 12,00

Efe Tur : Devrek ile Ankara arasında en çok otobüs seferini icra eden şirket ise Efe Tur.Toplamda beş otobüs seferi ile hizmet veriyor.
İlk sefer saati ise sabah 6 bundan 5 saat sonra ikinci seferini 11 de yapıyor.
Son üç sefer saati ise 15,30 18,30 ve 20,00 da.

Devrek kalkışlı ve Ankara varışlı toplam otobüs sefer sayısı ise 11 dir.
Ortalama bilet fiyatı 35 Tl olarak belirlenmiştir.

Kısaca bir Devrek Tarihi :

Eskiçağlardan itibaren köklü bir geçmişi olan Devrek, en erken Erken Kalkolitik Çağ’da (MÖ 5500) yani günümüzden 7500 yıl önce yerleşime sahne olmuştur. Bu özelliğiyle Devrek, bölgede medeniyetin ilk filizlendiği yerdir.

I. Beyazıt Hüdavendigar (1389-1402) döneminde, bir vakıf arazisi ile ilişkili Osmanlı arşiv belgesinde geçen Devrek, bu yıllarda ‘Hızırbeyili’ olarak nam salmıştır. Fatih Sultan Mehmet Han’ın Amasra’yı 1460 yılında fethiyle birlikte Devrek ve çevresine Oğuz boylarının konar-göçer yörük topluluklarının iskânı artmıştır. Hem Hızırbeyili hem de Devrek olarak anılan ilçemizin adı 5 Eylül 1887 tarihinde II. Abdülhamid Han’ın adına izafeten yirmi üç yıl boyunca ‘Hamidiye’ olarak anılmıştır.

1910 yılından itibaren tekrar Devrek olarak anılan ilçemizin adının kelime manası, ünü bölge sınırlarını aşmış ve ilçemizde kurulan pazarına izafen öz Türkçe olarak ‘Pazartesi’ anlamına gelmektedir.

Devrek bastonumuz, üzerindeki sanatkârane motifleri ile dünya sanatında haklı bir yere sahiptir. Bastonumuzun üzerindeki bazı motiflerin ve özellikle bastona dolanmış yılan kabartmasının izleri, antik mitlerde bile sürülebilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

+100 Otobüs Firmasının Online Otobüs Bileti Kolayca ve Güvenle