Diyarbakır Otobüs Bileti | Otobüs Bileti

Diyarbakır Otobüs Bileti

Diyarbakır  ucuz otobüs bileti fiyatları, otobüs seferleri ve saatleri SanalOtobus.com’da. 100’den fazla otobüs firmalarını karşılaştırın, karlı çıkın.

Online otobüs bileti satış  sitesi olan SanalOtobus.com da  Diyarbakır Otobüs Bileti  almak  gerçekten çok kolay.Özellikle  Diyarbakır merkezli  otobüs seferlerinden en çok tercih edilen  seferleri  listeleyecek  olursak  şu şekilde  liste yapmak  gerekir.

Diyarbakır İlçeleri: Bağlar, Bismil, Çermik, Çınar, Çüngüş, Dicle, Eğil, Ergani, Hani, Hazro, Kayapınar, Kocaköy, Kulp, Lice, Silvan, Sur ve Yenişehir

İstanbul Diyarbakır Seferlerini  Gerçekleştiren Otobüs Firmaları.
Diyarbakır merkezli  seferleri gerçekleştiren otobüs işletmeleri:
Diyarbakır Barış Turizm
Has Diyarbakır Turizm
Star Diyarbakır
Özlem Diyarbakır
Yeni Diyarbakır
Öz Diyarbakır Turizm
ve Can Diyarbakır Turizm
Bu il merkezli olmayıpta  İstanbul seferlerini  yapan otobüs firmaları
Metro Turizm
Siirt Has Turizm
Lüks Siirt Turizm
Lüks Batman Turizm
Star Batman Turizm
Özlem Batman Seyahat

Seyahat esnasında  güzergah ise
DİYARBAKIR
Siverek
Hilvan
ŞANLIURFA
GAZİANTEP
OSMANİYE
Ceyhan
ADANA
AKSARAY
Şereflikoçhisar
ANKARA
BOLU
DÜZCE
SAKARYA
İZMİT
Gebze
İSTANBUL (Anadolu)
İSTANBUL

Diyarbakırda gezilecek  bir mekan:Ulucami
Şehrin merkezinde tüm görkemiyle gelen her misafirini selamlayan Diyarbakır Ulu Cami, Anadolu’nun en seki camilerinden biridir. Derler ki Arap orduları 639 yılında hakim olduğu Diyarbakır’ın en büyük kilisesini camiye çevirmişlerdir. 1901 yılında Büyük Selçuklu hükümdarı Melik Şah’ın emriyle cami yenilenmiştir.Bir ziyaretçimiz  tarafından  bu cami  hakkında  yapılan yorum:
Fatih: Diyarbakır merkezine  yakın  olması  nediniyle çok  rahat  gezip  görebileceğiniz tarihi  bir  mekandır.
Gerçekten  de  görülmesi gereken  bir yer olarak  nitelendirilen  Ulucami  Diyarbakır’a  yolunuz  düşerse kesinlikle  vakit  ayırıp  ziyaret  etmeniz  gereken bir yerdir.
Büyük bir tarihe tanıklık eden Diyarbakır Ulu Cami, dönem dönem harap olup, zarar görmüş olsa da yapılan yenilemelerle ve restore çalışmaları ile günümüze kadar gelmeyi başarmıştır.
Tatiliniz sırasında Diyarbakır Ulu Cami yakınında bulunan otellerin birinde konaklayabilirsiniz. Diyarbakır Ulu Cami’nin yakınındaki oteller şehir merkezindedir ve şehrin tarihi yapılarına oldukça yakındır. Diyarbakır Ulu Cami yakınındaki otellerin birinde konaklayarak hem Ulu Cami’yi hem de Sülüklü Han’ı, Cahit Sıtkı Tarancı Müzesi’ni ve Şeyh Mutahhar Camisi’ni kolaylıkla ziyaret edebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir