Sanal Otobüs

Elazığ Osmaniye Otobüs Bileti

Elazığ Osmaniye Otobüs Bileti

Elazığ Osmaniye otobüs bileti, otobüs seferleri, bilet fiyatları ve telefon numaraları Sanalotobus.Com’da.
Elazığ Osmaniye otobüs biletinizi en uygun fiyata satın alın!

Osmaniye Elazığ arasında otobüs seyahati planlıyorsanız doğru adrestesiniz. Sitemiz üzerinde online otobüs bilet almak sadece iki adım.
Bu iki şehrimiz arasında seferi yapan firmalar şu şekildedir.

Elazığ Osmaniye Otobüs Firmaları

Lider Adana
Has Bingöl
Tuncelililer
Cesur Bingöl Seyahat
Elazığ Murat Turizm
Elazığ Hazar Turizm
Öz Elazığlılar Seyahat

Osmaniye ile Elazığ arasında ki seferler karşılıklı olarak yapılmaktadır. Osmaniye’den Elazığ arası otobüs ile seyahat edildiğinde 6 saat ile 7 saat arasında sürmektedir. Elazığ’a geldiğiniz de ise gezmeniz gereken yerleri tavsiye ediyoruz.

Elazığ Gezi Rehberi

Tarihi ve doğal güzellikleri ile güzel bir şehirdir.
İşte size Elazığ’dan bir tarihi ve bir doğal güzellik.
İlin Güneydoğusunda bulunan ve il merkezine 26km. uzaklıkta, Elazığ-Diyarbakır Kara yolu’na paralel olan Hazar Gölü, tektonik bir göldür. Güneyinde Hazarbaba Dağı bulunan göl, Uluova’dan Mastar Dağlarıyla ayrılır. Denizden 1.250 mt. yükseklikteki gölün uzunluğu yaklaşık 22 km. en geniş yeri ise 5-6 km.’dir. Yüzölçümü 86 km2’yi bulan gölün derinliği 200-250mt. arasında değişmektedir. Hazar Gölü’nden turistik ve ekonomik olarak yararlanılmaktadır.

Elazığ’ın Karakoçan İlçesine 18 km uzaklıktadır. İlçe turizm açısından zengin doğal güzelliklere sahiptir. İlçenin batısında Yoğunağaç Köyü’nde Peri Çayı’nın yanı başında bulunan Golan Kaplıcaları her yıl binlerce ziyaretçinin akınına uğramaktadır. Refik Saydam Merkez Hıfsı Sıhha Enstitüsü’nün raporuna göre bu kaplıcaların romatizma, nevrit, poli-nevrit, kırık-çıkık,kadın hastalıkları ve cilt hastalıklarının tedavisine iyi geldiği belirtilmektedir. Golan Kaplıcaları ve Peri Suyu’nun güzel bir manzara teşkil ettiğini de göz önüne alırsak, iyi bir eğlence ve dinlenme yeri olarak görebiliriz. Ayrıca Karakoçan İlçesi madensel sular bakımından zengindir.

 

Harput Kalesi hakkında çeşitli efsaneler anlatılmaktadır. Bir rivayete göre Kalenin yapımı sırasında harcın hazırlanmasında su yerine süt kullanıldığı, bu yüzden de“Süt Kalesi” dendiği söylenmektedir. Kültür ve Turizm Bakanlığımız tarafından kalenin Kuzeybatı ve Doğu duvarlarında önemli restorasyon çalışmaları gerçekleştirilmiştir.

Yukarıda yer alan mekanları görmeniz gereken yerlerden birisidir.
Osmaniye’den Elazığ’a geliş ücreti 40 TL. ile 50 TL arasındadır.Sizde biletinizi online olarak hemen alın Elazığ’da ki bu güzellikleri yerinde yaşayın.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

+100 Otobüs Firmasının Online Otobüs Bileti Kolayca ve Güvenle