Sanal Otobüs

Erbaa Seyahat

Erbaa Seyahat

Erbaa Seyahat otobüs bileti, otobüs seferleri, bilet fiyatları ve telefon numaraları Sanalotobus.Com’da!
Erbaa Seyahat otobüs biletinizi en uygun fiyata satın alın!.

Erbaa Seyahat Tokat ilçesi olan Erbaa merkezli otobüs seferlerini yapmakta olan otobüs firmasıdır.Erbaa şehirler arası otobüs terminalinden kalkış yapan araçların
sefer düzenlediği merkezler şöyledir,
Bolu Düzce Gebze Ilgaz İstanbul İzmit Kavak Ladik Merzifon Osmancık Sakarya Samsun Suluova Tosya .
Hergün düzenli olarak yukarıda belirttiğimiz merkezlere seferleri vardır.Erbaa Seyahat otobüs işletmesinin bu yapmış olduğu bu seferlere ait olan otobüs biletlerini sitemiz
üzerinden online olarak sadece iki adımda satın alabilirsiniz.

Erbaa Seyahat’in otobüs filosunda 12 adet otobüs olduğu bilgisi vardır.Kendi resmi sitesinden edindiğimiz bu bilgi ile filosunda yeni üretimli Travego da filosunda bulundurmaktadır.
Ayrıca Erbaa Card ile şirketin düzenlediği indirim ve fırsatlardan faydalanabilirsiniz.Erbaa Seyahat bilet satış ofislerinden bu kartı temin edebilirsiniz.

Erbaa Sehahat İletişim ve Adres Bilgisi

ADRES Yeşilyurt Mah. Gazi Bulvarı No:38/1 Erbaa/Tokat/TÜRKİYE
Erbaa Otogar 0356 715 10 63
Erbaa Merkez 0356 715 22 60 – 35 60
E-POSTA bilgi@erbaaseyahat.com

Erbaa Tarihi :Kaza-i Erbaa, Sonusa, Karayaka, Taşabat ve Erek adlı dört nahiyenin meydana getirdiği bir idari yapılanmadır. Bu dört nahiyeden biri olan Erek nahiyesinin zamanla büyüyerek gelişmesi, diğer nahiyelerin yanında kendisine müstesna bir yer kazandırmıştır. Nitekim Erek nahiyesi zamanın devlet idaresinde 1872 yılında Amasya sancağına bağlı bir kaza (ilçe) olarak teşkilatlandırılmış, daha önce nahiyenin genel adı olan Erbaa adı da yeni kazanın-ilçenin adı olmuştur. Böylece 1872 yılında tesis bulunan Erbaa Kaymakamlığı, 1892 yılında Tokat’a bağlanmıştır.

Gezilecek Mekanlar

KEVGİR KALESİ

Erbaa’nın Ordu sınırında bulunan Kevgir Kalesi, Karakuş Çayının dik yamaçlarında inşa edilmiştir. Pont Kralı Mithridat’ın Canik Dağlarının sulak, dik yamaçlı, derin vadiler arasında yaptırdığı kalelerinden biridir. Kale mağaralarının çıkış yerinde bir oda büyüklüğünde bir kuruluk bulunmaktadır. Kalede, bölümleri arasında basamak bulunan ve taş direklerle sağlamlaştırılmış oda şeklinde mağara bulunmaktadır. Burada da Simeri Kalesinde bulunan ve aşağıya doğru basamaklarla inilen bir tünel vardır. Bu tünelde yüzlerce basamak bulunmaktadır.

Canik Dağları, eteklerinde ve üzerinde milattan önceden bu güne ayakta kalmayı başarmış eserlerle adeta bir açık hava müzesi gibidir. Burada anlatılan yerlerden çok daha fazla kalıntıyı barındıran bu açık hava müzesi keşfedilmeyi beklemektedir.

EREK HAMAMI

Etrafında farklı uygarlıklardan kalan kültürel mirasa ev sahipliği yapan Erbaa’nın ilçe oluşu bundan 143 yıl öncesine uzanmaktadır. Kelkit Nehri kenarında kurulan Erbaa 1939, 1942 ve 1943 yılarında yaşanan ağır depremler sonucu ayakta kalan birkaç yapı haricinde tamamen yerle bir olmuştur. Şehir 1946 yılında yeni hükümet binasının yapılması ile eski yerleşim yerinin güneyine taşınmaya başlamıştır. Bu gün Erek Hamamı adı ile anılan hamam, Eski Erbaa’dan geride kalan birkaç yapıdan biridir. Erbaa Otogarının yüz elli metre kadar kuzeydoğusunda aşağı mahalle olarak adlandırılan mevkide bulunmaktadır. Zamanının mimari yapısına göre muntazam olarak inşa edilmiş olan hamam özel girişimciler Hacı Durmuşzade Hüseyin Efendi ve Hacızade Ahmet Efendi tarafından yaptırılmıştır. Eski Erbaa’dan ayakta kalan bu yapının kültürel miras olarak yaşatılması için Erbaa Belediyesi yeni şehir yapılanmasında hamam ve çevresinin korunması için gerekli önlemleri almak suretiyle çalışmalarına başlamıştır.

ERBAA KENT MÜZESİ

Yeni yerleşimde Erbaa’nın Hükümet Konağı olarak 1946 yılında inşa edilen bina bu gün şehir meydanında Erbaa Kent Müzesi olarak misafirlerini ağırlamaktadır. Müze, Erbaa’nın tarihsel derinliğini ve sosyal zenginliğini gelecek nesillere aktarmak amacı ile her türlü görsel materyali bünyesinde bulundurmaktadır. Erbaa halkından temin edilen ve yakın tarihe ışık tutan eşyalarla oluşturulan Kent Müzesi, yerli ve yabancı turistlere Erbaa kültürünü tanıtma misyonunu yerine getirmektedir. Müzenin duvarlarında asılı duran fotoğraflar, Erbaa’nın yakın tarihine, sosyal yapısına ışık tutmakta, yakın tarihin hatıralarının sıcaklığını korumasını sağlamaktadır. Kent Müzesinin önemli bir bölümü kaybolmuş ya da kaybolmaya yüz tutmuş mesleklerin belleklerde taze tutulması için ayrılmıştır. Modern zamana yenik düşmüş, sürdürülememiş mesleklerin ve ustalarının canlandırıldığı bu bölüm, ziyaretçilerini eski Erbaa çarşısına taşımaktadır. Semerci, çarkçı, kunduracı gibi mesleklerin zanaatkârları ve bu zanaatkârların icralarının orijinal malzemeleri ile canlandırıldığı bu salon oldukça ilgi çekicidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
+100 Otobüs Firmasının Online Otobüs Bileti Kolayca ve Güvenle