Sanal Otobüs

Hafik Otobüs Bileti

Hafik Otobüs Bileti

Hafik otobüs bileti seferleri otobüs firmaları  ve daha  fazlası  sitemiz  www.sanalotobus.com  da .
Online otobüs bileti  almak  isterseniz  iki adımda  kolayca  herhangi bir üyelik  gerektirmeden  biletinizi  satın alabilirsiniz.

Hafik Otobüs  Seferlerini  gerçekleştiren Otobüs İşletmerlerı
H
uzur Turizm
Öz Sivas Turizm
Metro Turizm
Tokat Yıldızı Turizm


Hafik hakkında  genel  bilgiler
, Sivas ilinin doğusunda, Kızılırmak havzasında, Sivas-Erzincan E-88 karayolu üzerinde kurulmuş bir ilçesidir. Bilinen en eski adı Hafik olup 13. yüzyılda İbni Bibi tarihinde kaydedilmiştir.1873 yılında Koçhisar adıyla kaza olmuştur. 1926 yılında yeniden Hafik adı kullanılmaya başlanmıştır.

Sivas il merkezinin 39 km doğusunda, 2.382 km² yüzölçümüne sahip, 2000 yılı nüfus sayımına göre toplam l9.287 kişinin yaşamakta ve 82 köyü bulunmaktadır. Nüfusun 5.600’ü ilçe merkezinde, 13.687’si kırsalda yaşamaktadır. 1997 yılı nüfus sayımına göre ilçe nüfusu %3 oranında azalmıştır.İlçe halkının temel geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. Küçük ölçekte sanayi ve çarşısı bulunmaktadır. Küçük ve mevsimlik maden işletmeleri bulunmaktadır.İlçede Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü, Tarım Kredi Kooperatifi, T.C. Ziraat Bankası bulunur. İlçedeki Hafik Gölü etrafında dinlenme, piknik ve gezinti alanları tesisleri mevcuttur.

Hafik  otobüs seferlerini Kayseri  Sivas Tokat Erzincan  Malatya ile  karşılıklı olarak  yapabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

+100 Otobüs Firmasının Online Otobüs Bileti Kolayca ve Güvenle