İsmail Ayaz Turizm

Eskişehir denilince ilk akla gelen otobüs firması kesinlikle İsmail Ayaz Turizm işletmesidir.Özellikle ilk seferini Bursa Eskişehir yapmış olmasına rağmen daha sonra İstanbul seferi ile en popüler noktasına ulaşmayı başarmıştır.

Türkiye’nin sayılı otobüs şirketleri arasına 1957 yılında dahil olan İsmail Ayaz Turizm 50 yılı aşkın deneyimiyle ülke çapında geniş alanlara yayılarak günümüzün teknolojileri ile uyumlu araçları,üstün hizmet kalitesi ile yolcuları memnun etme gayesi içerisindedir.
Eskişehir iline ait olan firma İstanbul iline standart olarak her gün 20 servis yapmaktadır.Yine sabah ve akşam olmak üzere günde 2 servis şeklinde Antalya Alanya arası seferleri de mevcuttur.

İsmail Ayaz Turizm Hakkında

1960 yıllara gelirken Yarım burun veya yumurta burun diye anılan Mercedes’ ler den 2 adet alıp otobüs yaparak Bursa’dan Eskişehir’e gelerek yerleştiler.Eskişehir merkez yapılarak 1960 yılında Eskişehir’deki Bursa oteli Merkez yazıhane yapılarak saat 9:00-11:00 iki servis Bursa’ya saat 10:00 da bir serviste İstanbul’a yapılarak çalışmaya başlanmıştır.

1962 yılında Turizm Başkanlığından ‘’AYAZ TURİZM SEYAHAT’’ Acentelik belgesi alınarak yurt içi ve yurt dışı turlar düzenlemeye başlanmıştır. Hac seferleri yapılmıştır. 1963 yılında Bursa Osman Ege’den 1 adette İzmir’den arkadan motorlu otobüs alınarak seferlerini artırmıştır.1963 yılında Eskişehir Yunusemre cad. başına inşa edilen Şehirlerarası otobüs Terminali açılmıştır. Orada 5 nolu yazıhane kiralanarak firmanın merkezi buraya taşınmış ve burası alınmıştır.

Burada Eskişehir- İstanbul ağırlıklı olarak çalışılmış Bursa seferleri kaldırılmıştır. Sabah 7:00-9:00-11:00-15:00 daha sonra 23:00 olmak üzere günde 5 servis yapılmaya başlamıştır.1966 yılında 367 kişilik 2 adet Magurus alınmıştır. 1968 yılında OTOMARSAN’ ın imal ettiği (Mercedesl’ler den) 2 adet alınmış ilave servisler yapılmıştır (sabah 8:00-14:00). 1970’li yıllarda Magirus ve Mercedes otobüslerle seferlerine devam edilmiştir.

Yeni  nesil  otobüs  bileti  sitesi olan    https://www.sanalotobus.com    ile  güvenli  bir  şekilde otobüs biletinizi  satın alabilirsiniz.Türkiye’nin  hemen  hemen  her  noktasına  seferleri  bulunan farklı  firmaların  biletlerini  listeleme  imkanına sahip  oluyorsunuz.www.sanalotobus.com    online olarak  hizmet  veren  bir  sistemi  ziyaretçilerine  sunmaktadır.Bir  çok  yerel  ve  genel  olarak hizmet veren  otobüs  firmalarının  biletlerini  tek  çatı  altında  toplayarak   aradığı  bileti  kolayca  bulmayı hedeflenmektedir.

 

Gittikçe genişleyen ulaşım ağında iç ,batı ve güney bölgelerini birbirine bağlayan seferler düzenlemektedir. Online bilet hizmetleri sayesinde biletlerinizi internet üzerinden alarak seferlerinizi başlatabilirsiniz. Firma konuklarına sıcak-soğuk içecek ve yiyecek ikramları,digitürk hizmeti,şehir içi servis olanağı, kablosuz internet gibi hizmetler sunmaktadır.

Öğrenci kenti niteliği taşıyan Eskişehir’de üniversite öğrencilerinin sınav ve okul kayıt dönemlerine
bayram öncesi ve sonrasına göre değişebilen yoğunluklara göre  ek seferler de düzenlemektedir.
Bünyesinde 24 araç bulunduran firma Mercedes Travego ve Man Confort olmak üzere iki ayrı modelde aracı da
bulunmaktadır.Travego tipi araçlar 2+2  ,Confort modeller 2+1   şeklinde tasarlanmıştır.

İLETİŞİM BİLGİLERİ
Adres     Eskişehir Otobüs Terminali Yazane No:26  Eskişehir/TÜRKİYE
Tel     0222 227 89 89 – 31 – 47
Faks     0222 227 89 47
E-mail     info@ismailayaz.com.tr

İsmail Ayaz Turizm online bilet hakkında daha güncel bir makalemiz bulunuyor dilerseniz o makalemizi de okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir