Sanal Otobüs

İstanbul Antalya Serik Otobüs Bileti

İstanbul Antalya Serik Otobüs Bileti

İstanbul  Antalya Serik otobüs bileti, otobüs seferleri, bilet fiyatları ve telefon numaraları Sanalotobus.Com’da!
İstanbul – Serik otobüs biletinizi en uygun fiyata satın alın!Otobüs firmaları kalkış saatleri hakkında detaylı bilgilerİstanbul’dan Serik ‘e seyahat planı yapıyorsanız.Otobüs bileti  alabileceğiniz  firmalar  aşağıda listelenmiştir.

İstanbul – Serik arası çalışan firmalar;


Pamukkale
Kamil Koç
Metro
Ulusoy
Nilüfer
Akdeniz Seyahat
Alanyalılar
Antalya Toros
Isparta Petrol
Sakarya Vib

İstanbul-Serik Otobüsle Kaç Saat yaklaşık olarak yolculuk süresi 12,30 saat’tir.

İstanbul’dan yaplan en keyifli otobüs seferlerinden biriside kuşkusuz Antalya’ya yapılan seferdir.Özellikle tatil için çıkılan bu yolculukta tatilinize erken başlamak için otobüs firması tercihiniz önemlidir.Özellikle konforlu bir yolculuk için iyi bir araştırma yapmalısınız.Bunun için koltuk diz mesafesine dikkat etmelisiniz.Koltuk arkası ekranlar sizi eğlendirecektir.

2+1 koltuklu otobüsler oldukça yaygın bu düzene sahip otobüsler tercih edilebilir.Kesinlikle pişman olmayacağınız bir yolculuk sizleri bekliyor.Sitemiz üzerinde de bazı otobüs firmalarının biletleri online olarak satın alınmaktadır.Yukarıda vermiş olduğumuz firmalar arasında Kamil Koç Turizm ve Pamukkale otobüs bileti kesme işlemini gerçekleştiremiyoruz.Fakat dilerseniz diğer otobüsleri online biletleri www.sanalotobus.com dan temin edilir.

Serik  hakkında detaylı bilgiler  aşağıda yer almaktadır.

Serik İlçesi, Antalya – Mersin karayolu üzerinde, Antalya’ nın 36 Km. doğusunda,Manavgat İlçesine 40 km. uzaklıktadır. Akdeniz’ de 22 km kıyı şeridine sahip olup; 8 Km. içeride, denizden 26 M. Yüksekliktedir. Kısmen dalgalı ovalık bir arazi üzerinde kurulmuştur. İlçenin yüzölçümü 1.550 Km 2 ‘ dir. Serik Antalya ovasının doğuya doğru uzanan bir parçasını teşkil eder.
Serik İlçesi batıda; Antalya Merkez İlçe, doğuda; Manavgat İlçesi, kuzeyde; Burdur İline bağlı Bucak ve Isparta İline bağlı Sütçüler İlçeleri, Güneyde; Akdeniz ile çevrilidir.

İlçede Akdeniz iklimi hakimdir. Yazlar kurak ve sıcak, kışlar ılık ve yağışlı geçer. Bu iklimin sonucu olarak doğal bitki örtüsü de makilerdir.

SERİK İlçesinde İlk yerleşim yeri, M.S.II Yüzyılda Bergama Krallığına bağlı olarak bu günkü Yanköy Köyü yakınlarında bulunan “SİLLYON” (Koçhisar tepesinde) da ve Belkıs köyünde “ASPENDOS” olarak iki yerde kurulmuştur.1817 yıllarında yerleşim bölgelerinin çok aralıklı olması nedeni ile İlçe önceleri “SEYREK” diye anılmış, 1890 yıllarına doğru SERİK olarak adlandırılmıştır.

1900 Yılında bu günkü ilçe merkezinde KÖKEZ adı altında Bucak merkezi olmuştur,. 1926 Yılında da SERİK İlçe olmuştur. Batı Trakya Türkleri Balkan Savaşı sırasında Muhacir olarak; Girit savaşı sırasında da, Girit Türkleri Serik’e gelip yerleşmişlerdir.

Bölgenin en önemli akarsuları, KÖPRÜÇAYI ve AKSU çayıdır.Antalya -Serik otobüs biletini alarak tüm bu güzelliklerini yerinde yaşayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

+100 Otobüs Firmasının Online Otobüs Bileti Kolayca ve Güvenle