Sanal Otobüs

Köyceğiz Antalya Otobüs Seferleri

Köyceğiz Antalya Otobüs Seferleri

Köyceğiz Antalya Otobüs seferleri sürdüren otobüs firmalarına göz attığımızda Pamukkale Turizmi görmekteyiz. Hergün yapılan bu otobüs seferleri karşılıklı olarak yapılmaktadır.
Köyceğiz terminalinden Antalya şehirler arası otogara doğru otobüsün kalkış saati 12:30 olarak belirlenmiştir.
Pamukkale Turizm otobüs biletinin satış fiyatı 66 liradır.

Pamukkale Otobüs Bileti

Köyceğiz Antalya otobüs bileti almak istediğiniz de sitemiz üzerinden sorgulama yapabilirsiniz. Bu sorgulama neticesinde Pamukkale Turizm otobüs firmasının biletlerini temin edebilirsiniz.
Bu güzergahın yanında diğer tüm Pamukkale Turizm’in otobüs seferlerinin biletlerini www.sanalotobus.com sitemizden satın alabilirsiniz. Rezervasyon işlemlerinizi de gerçekleştirebilirsiniz.

Pamukkale Turizm’in Köyceğiz-Antalya otobüsün yol güzergahı şu şekildedir;
KÖYCEĞİZ
ORTACA
DALAMAN
GÖCEK
FETHİYE
ÇALHAN MOLA Y.
KORKUTELİ ELMALI YOLAYRIM
ANTALYA.

Köyceğiz Gölünü Yakından Tanıyalım

Göl, dağlardan yedi kol halinde inen sularla, bol su kaynaklarıyla besleniyor. Onun için de yaz kış özelliğini yitirmiyor. Fazla suyunu 10 km. uzunluğundaki dar bir kanalla (Dalyan) Akdeniz’e boşaltıyor. Elinizde ayrıntılı bir çevre haritanız yoksa çevrede dolaşırken neresi göl, neresi deniz karıştırıyorsunuz. En iyi ipucu gölün sazlıkları. Dalyan Boğazı ile Akdeniz’e bağlanan gölün kapladığı alan 6300 hektar. Boğazın ucunda Sülüngür adlı, tatlı-tuzlu su karışımı küçük bir lagün gölü daha var. Bu göl kefallerin yumurtlama yeri. Deniz kıyısı ise 50 ile 200 metre arasında değişen genişlikte ve 5,5 Km. uzunlukta çok güzel bir kumsalla süsleniyor. (Bakınız İztuzu Kumsalı)

Göl, körfezin ağzının alüvyonlarla tıkanmasıyla denizden ayrılmış, ama tam da kopamamış ki, suyunu denize akıtmaya devam ediyor. Deltayı Nam Nam ve Yuvarlak Çay’ın alüvyonları oluşturmuş.

Fotoğraf ve motorsuz su sporlarına tutkun olanların Köyceğiz Gölü’nden ayrılmaları epeyce zor olacak. Göl çevresi nefis görüntüler sunuyor. Sörf, yelken, kürek gibi su sporları yapmıyorsanız gölden uzak durmayın gene de. Akşam üzeri veya gece sandal gezisine çıkın ve gecenin sessizliğine, gökyüzünün yıldızlarına şarkılar söyleyin.

Balık tutmaya meraklı iseniz giderken olta takımlarını götürmeyi unutmayın, göl amatör balıkçılara şans tanır, boş dönmezsiniz.

Gölün çevresinde yürüyerek veya otomobille yapılacak bir gezi de çok zevkli olacak. Gölde tekne turu da ilgi çekici.

Göldeki küçük adaya yörede Hapishane Adası deniyor. Ada tarihte önceleri askeri amaçlarla kullanılmış, sonra hapishane yapılmış. Cenevizlilerden kalma kalenin kalıntıları görülebiliyor. Yörede Aşık Adası da deniyor. Anlatılan öyküye göre birbirine sevdalanan iki genç aileleri evlenmelerine izin vermeyince bu adaya sığınmışlar. Ailelerin baskısından kurtulmuşlar da kötü kaderden kurtulamamışlar, koca bir yılan sokmuş da oracıkta ölmüşler. ( Anadolu’da çok yaygın olan ‘Ada ve Yılan hikayelerinden birini de burada dinleyebilirsiniz.)

Köyceğiz tam bir su cenneti. Denizi, gölü, gölü besleyen ırmakları ve

denize bağlayan kanalı ile değil sadece. İlçenin neresini bir kaç metre kazsanız tertemiz su fışkırıyor. Bu nedenle de tarıma da çok elverişli. Alttan sürekli su alan bitkileri yaz güneşinin yakıcılığı bile sarartamıyor.

Etraf dağlarla çevrili, dağlar günlük ve çam ormanları ile kaplı. Çam ve günlük ağaçlarının birlikte oluşturdukları orman dünyanın bir başka yerinde yok. Kaynak : http://koycegiz.bel.tr/Ilc/koycegiz-golu.html

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

+100 Otobüs Firmasının Online Otobüs Bileti Kolayca ve Güvenle