Lider Adana Otobüs Bileti

Lider  Adana otobüs bileti  www.sanalotobus.com  sitemiz üzerinden satın alınabilir.Lider  Adana Turizm Adana otobüs terminali  kalkışlı seferleri  ile  Türkiyede  bir çok noktaya  seferleri düzenlemektedir.İstanbul Ankara Konya  İzmir  Sakarya  gibi illerin  yanında  Mersin Adana  Zonguldak  gibi  illerimizde  de  faaliyetlerini  yürütmektedir.

Lider Adana  Telefon Numaraları  ve Adres

Telefon     :     0322 363 41 41 (Pbx)
E-mail     :     bilgi@lideradana.com.tr
Adres     :     Çınarlı mah. 23. sk. No:8 Adana/TÜRKİYE.

Adana Hakkında Bilgiler ve Gezilecek Yerler

Adana, Türkiye’nin büyük bir ili ve en kalabalık altıncı şehri. 2014 itibarıyla 2.165.595 nüfusa sahiptir.[1] Şehir merkezi, Akdeniz’den 30 km içeride Seyhan Nehri’nin üzerinde bulunmaktadır. Akdeniz sahil şeridinde ise Karataş ve Yumurtalık(Ayas) ismi ile iki adet sahil ilçesi bulunmaktadır. Yine Akdeniz üzerinde bulunan Ceyhan ilçesinde ise ticari amaçlı liman bulunmaktadır

Doğudan batıya 100 kilometre boyunca uzanan Adana-Mersin Büyükşehir Bölgesi, 3,45 milyon nüfusa sahiptir. Türkiye’deki altıncı büyük metropolitan alan olup ülkenin önde gelen bir ticaret ve kültür merkezidir.

Maden zengini 4. bölge olan Adana; krom, demir, manganez, kurşun ve çinko yatakları açısından önem taşımaktadır.

Adana’nın merkezi; Mersin, Adana, Osmaniye ve Hatay illerini kapsayan coğrafi, ekonomik ve kültürel bir bölge olan Çukurova’nın merkezinde bulunur. Yaklaşık 5,62 milyon insana ev sahipliği yapan bölgenin büyük bir bölümü, tarıma oldukça elverişli, geniş ve düz bir arazidir.
Gezilecek Yerler  :
Adana Taş Köprü: Adana’nın sembol yapısı Taş Köprü taaa Roma döneminde yapılmış, günümüzde Seyhan ve Yüreğir merkez ilçelerini birbirine bağlayan tarihi bir yapıdır. Birkaç sene öncesine kadar araç trafiğine de açık olan yapı bu özelliğiyle Dünya’nın araç trafiğine açık en eski köprüsüdür. 21 gözlü inşa edilen köprünün kara kısmı dolgularla küçülerek bugün 14 gözlü olarak ayaklı tarih olarak şehrin tam ortasında heybetiyle dikilmektedir.
Adana Ulu Cami: (Ramazanoğlulları Cami): Adana’nın sembol yapılarındandır.
Adana Merkez Sabancı Camii: Seyhan Nehri’nin hemen kıyısında, aynı isimli Adana Merkez Park’ın yanında camii Türkiye’nin ve Orta Doğu’nun en büyük camisidir. 99 metre yükseklikteki 6 minaresi ile etkileyici bir eserdir.

Adana Merkez Park: Sabancı Merkez Camii ile birlikte nehrin kenarında yer alan devasa alan gerçekten botanik bir nefes alanıdır.

Tüm  bu güzelliklere   ulaşmak için   www.sanalotobus.com dan  bilet  alabilirsiniz.

Lider Adana Otobüs Bileti” için bir yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir