Sanal Otobüs

Mersin Mut Şimşekler Turizm

Mersin Mut Şimşekler Turizm

Mersin Mut merkezli otobüs firmasıdır. Ankara Mersin Mut otogarı arasında seferler yapan otobüs firmasıdır. Hergün Ankara Mersin Mut ve Silifke arasında seferleri vardır.Ayrıca Karaman ve Konya Mersin Seferlerinide yapmaktadır.

Mersin Mut Şimşekler Seyahat Telefon Numaraları

ANKARA ANKARA (312)-224-12-19
KIZILAY
KARAMAN KARAMAN (338)-214-45-44
KONYA KONYA (332)-265-06-05
MERSİN MERSİN OTOGAR
Mut MUT OTOGAR (324)-774-13-14
Silifke SİLİFKE (324)-714-12-14
SUSANOĞLU (324)-722-48-49
Taşucu TAŞUCU (324)-741-55-03
TAŞUCU ŞUBE

Mersin Mut Şimşekler Turizm hakkında ki  görüşleriniz  bizim için  çok önemli  aşağıda  yorum olarak  görüşlerinizi  bizimle  paylaşın

İlçe halkının ana geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır.
Mut’ta Akdeniz ve karasal iklimin birlikte görülmesi nedeniyle sebze ve meyve çeşidi boldur. İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan bir noktada olan konumu ve iklimi sayesinde yılın 12 ayında tarımsal ürün alınabilen Mut’ta, geçim tarıma dayalıdır. İlçe halkı geçimini meyvecilik, sebzecilik, zeytincilik ve hububat üretiminin yanı sıra orman işlerinde çalışarak ve hayvan ürünlerini değerlendirerek sağlar. En önemli tarım ürünleri zeytin ve kayısıdır.

İlçede, son yıllarda ticaret ve küçük sanatlarla uğraşanların sayısı artmaya başlamıştır. İlçe merkezinde un ve bulgur değirmenleri, yağ presleri, çeşitli onarım, demirci, marangoz, hızar ve briket atölyeleri vardır.

İlçede, diğer bir ekonomik uğraş dokumacılıktır. Kıl ve yünden dokunulan, heybe, kilim ve çullar önemli bir ekonomik girdi oluşturmaktadır.

İlçedeki zeytin varlığına son yıllarda dikilen zeytin fidanlarının eklenmesiyle 10 milyon ağacı bulan zeytin varlığı oluşmaktadır. Bu da gerek Akdeniz Bölgesi gerekse ülke zeytin varlığı açısından ilçenin önemli bir noktaya gelmesine neden olmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Hüseyin Uzlar dedi ki:

    teşekürler şimşek

+100 Otobüs Firmasının Online Otobüs Bileti Kolayca ve Güvenle