Sanal Otobüs

Metro Turizm Bilecik Telefon Numaraları

Metro Turizm Bilecik Telefon Numaraları

Metro Turizm Bilecik telefon numaraları ile seferleri ve otobüs firmalarını öğrenebilirsiniz ayrıca bilet fiyatları SanalOtobus.com dan da öğrenebilirsiniz.Bilecik’e giden otobüs firmaları biletlerini karşılaştırarak online satın alın.

Türkiye’nin ulaşım sektöründe lider şirketi, ciro büyüklüğü ve taşınan yolcu sayısı açısından en büyük kara yolu taşıma şirketi konumunda olan Metro Turizm’in filosunda 673 kendi öz malı olmak üzere toplamda 1463 otobüs bulunmaktadır.Bilecik Söğüt ve Bozüyük seferleride bulunuyor.

Genç araç filosunu sahip olup, yaş ortalaması 3’tür.Bağlı bulunduğu Metro Holding’in güçlü sermayesi ve etkin organizasyon yapısının yanı sıra Metro Turizm, Türkiye’nin dört bir yanına yayılan 77 ilde toplam 1.000 adet aktif acentesiyle yurt içi ve yurt dışı bilet satış ağıyla rakipleri karşısında önemli bir üstünlüğe sahiptir. Günde ortalama 1400 sefer gerçekleştirip, yılda ortalama 19.000.000 yolcu taşımaktadır. 307 adet şehir içi servis aracı ile yolcuları şehir içi ulaşımlarını sağlamaktadır.

2013’de 21 milyon düzeyinde olan Şirket’in toplam yolcu sayısı, 2014’te 23 milyonun üzerine ulaşmıştır. Havayolu, denizyolu ve demiryolu yolcu taşımacılığında cazip alternatiflerin oluştuğu bir dönemde Metro Turizm’in yolcu ve sefer sayısını artırmaya devam etmesi, Şirket’in sektördeki güçlü konumunu gözler önüne sermektedir. Hizmet kalitesinden ödün vermemeyi ilke edinen Metro Turizm’in, 2015’te ulaşmayı planladığı yolcu taşıma hedefi ise 26 milyondur.

Metro Turizm Bilecik  Adres ve Telefon Numaraları

Bilecik’te Bir  Nokta Söğüt:

Köyde yaşayan kadınlar şalvar, ferace oyalı yazmaları sürekli kullanmaktadır. Kasaba merkezinde etek, bluz, manto türü giysiler giyilmekle beraber oyalı yazmalar, ferace ve şalvarda kullanılmaktadır. Bazı köylerde özel iş giysisi olarak pamuk iplikte dokuma şalvar kullanılır.

Düğün, nişan, bayram gibi özel günlerde kadınlara ait yörede kullanılan farklı giysiler bulunmaktadır. Bunlar “Sitare” denilen kırmızı üzerine beyaz çizgili, geniş dökümlü ve “Mare” denilen geniş kesimli şalvarlar; şalvar üzerine giyilen ceket ve ceket içine yakasız, beyaz, önü süslü, dantelli ve boncuklu gömlekler giyilir. Bele gümüş yada altın kemerler takılarak ortasına krepler iliştirilir.

Başörtüsü olarak krep, ayağa da güllü çorap ve ayakkabılar giyilir. Bununla birlikte ” Pürçekli, Kenarı boncuklu, pullu” olarak adlandırılan kıyafetler, el dokuması çataklı, alacalı, pütükare, katıksız, ipekten güvez rengi gömlekler” de giyilmektedir. Bugün eflatun renginde kadife atlas ve sırma işlemeli giysilerde kullanılmaktadır.

Yörede kadınlar, süs eşyaları olarak gümüş ve altın bilezikler, gerdanlıklar, beşi birlikler ve küpe gibi takılarla gümüş kemer ve oyalar kullanmaktadırlar.” Çiçek, Biber, Dut, Kılçık, Yelpaze, Karanfil, Hanım beğendi, Bey beğendi, Koca, Yanış, İki Elti, Güllü, Lale” gibi oya çeşitleri mevcuttur.

Erkek giysilerinde eski dönemlerde kolları venü ipekle çitilenmiş el dokuması gömlek, geniş ağlı çuhadan yapılmış şalvar, bele sarılan yün kuşak, nakışlı örme yün çorap ve üstüne saçaklı ya da yollu poşu bağlanmış fes bulunurdu. Günümüzde kasaba merkezinde erkekler günün modasına uygun giyinmektedirler. Köylerde de aynı giyim ve kuşam yanında kasket ve örme bere diyenler görülmektedir.

Bilecik Söğüt tüm bu güzelliklerini yerinde yaşamak için ihtiyacınız olan otobüs bileti www.sanalotobus.com’da.Dilerseniz Metro Turizm Bilecik Söğüt , Bozüyük ve Otogar bilet satış şubelerini arayarak detaylı bilgiler alabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

+100 Otobüs Firmasının Online Otobüs Bileti Kolayca ve Güvenle