Sanal Otobüs

Mudanya Otobüs Bileti

Mudanya Otobüs Bileti

Mudanya Otobüs Bileti , seferleri ve otobüs bileti, bilet fiyatları OtobusBiletin.Com da !
Mudanya’ya giden otobüs firmaları biletlerini karşılaştırarak online satın alın …

Bursa’nın merkez ilçesi olan Mudanya, 28-29 derece doğu boylamları ile 40-41 derece kuzey enlemleri arasında bulunmaktadır. Batıda Karacabey, güneyde Osmangazi ve Nilüfer, doğuda Gemlik ile komşudur; kuzeyde ise Gemlik Körfezi’nin güney sahilleri boyunca uzanır.
Gemlik Körfezi’nin güney yüzünü kaplayan ve Bursa Ovası’nı denizden ayıran Mudanya dağları, doğu-batı yönünde uzanır. Batıdan, Susurluk Çayı’nın denize döküldüğü yere kadar uzanan en yüksek tepe 600 metre yüksekliğindeki Karatepe’ye kadar erişir. Arazi engebeli bir yapıya sahiptir.

Mudanya Hakkında

Mudanya’da ılıman Marmara iklimi görülür. Yazlar çok sıcak değil ama kurak geçer. Kışlar nispeten ılık ve yağışlıdır. En soğuk ay Şubat, en sıcak ay Ağustos’tur. En çok poyraz ve yıldız yönünden esen rüzgârları alır. İklim koşulları ve hava kalitesi nedeniyle dışarıdan fazlaca göç almıştır.

Bütünşehir Yasası ile 30 Mart 2014 tarihinden itibaren ilçeye bağlı 1 belde (Trilye) ve 36 köy, mahalle statüsü alarak Mudanya merkeze dahil olmuştur. Bunlara ilçe merkezinde yer alan 8 mahalle de eklenince toplam mahalle sayısı 47’e yükselmiştir.
Mudanya’da balıkçılık ayrı bir ekonomik kaynaktır. Marmara Denizi’nin aşırı kirlenmesi sonucu balıkçılık sektöründe gerileme olmuştur. Zeytincilik ise ilçe halkının birinci derecede gelir kaynağıdır. Bağcılık, sebze ve meyvecilik gibi tarımsal faaliyetler de yapılmaktadır.
İlçede dış turizmin yanında, özellikle başta Bursa olmak üzere çevre il ve ilçelerden gelenlerin oluşturduğu günübirlik yerli turizm faaliyetleri yoğun olarak yaşanmaktadır. Bunun yanında kendi yazlık evlerinde kalanların sayısı da hayli fazladır.

İlçeye bağlı Güzelyalı semtinde yer alan modern terminalden hızlı feribot aracılığıyla İstanbul’a 75 dakikada ulaşmak mümkün olmaktadır.
1893 yılı Osmanlı nüfus sayımına göre, Mudanya’da yaşayan kişi sayısı 16.683 kişiydi. Bunların büyük çoğunluğu (%71) Rumlardan oluşmaktaydı (11.757 kişi). Mudanya’daki Türk nüfusu ise 4.891 kişiydi (%29). Rum nüfus 1924 mübadelesinden sonra Yunanistan’a göçmüş, Halkidiki Yarımadası’nda Nea Moudania (Νέα Μουδανιά, Yeni Mudanya) yerleşimini kurmuştur.
Mudanya ilçesinin nüfusu 2011 genel nüfus sayımına göre, 73 bin 639’dur.

Bursa  Otobüs Bileti  almak  için  sitemizi  kullanabilirsiniz.İnternet üzerinden online  otobüs bileti satışı  yapan sitemize  otobüs bileti satış gişesi  diyebiliriz.
Bir çok  otobüs  firması  bileti  tek çatı  altında  toplandığı  için karşılaştırmalı olarak  bileti sorgulayabilirsiniz.

Mudanya  Gezilecek Mekanlar
Tarihi Mekanlar:  Hasan Paşa Hamamı  ,
Fatih Camii  :Trilye Mahallesi’nde bulunan eski ismi St Stephanos Kilisesi’ olan yapı.
Apostoloi Kilisesi
Baş Melekler Kilisesi:Kumyaka Mahallesi’nde bulunan Baş Melekler Kilisesi
Taş Mektep
Tahir Paşa Konağı:Mudanya Merkez’de Şükrüçavuş Mahallesi’nde yer almaktadır.

Mudanya’ya  ait  tüm bu  güzellikleri  yerinde  yaşamak için ihtiyacınız olan otobüs bileti  www.sanalotobus.com ‘da

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

+100 Otobüs Firmasının Online Otobüs Bileti Kolayca ve Güvenle