Sanal Otobüs

Nilüfer Turizm Babaeski Telefon

Nilüfer Turizm Babaeski Telefon

Nilüfer Turizm Babaeski  otobüs bileti, otobüs seferleri, bilet fiyatları ve telefon numaraları Sanalotobus.Com’da!
Nilüfer Turizm otobüs biletinizi en uygun fiyata satın alın!

Nilüfer Turizm  otobüs  seferlerinin  sorgulanmasını  sitemiz üzerinden  herhangi  bir üyelik  gerektirmeden  yapabilirsiniz.Sorgulama  yaptığını  ekrandan da biletinizi  online olarak  satın alabilirsiniz.Bu  yazımınza ise  Nilüfer Turizm Babaeski iletişim ve  adres bilgilerini  sizlerle  paylaşacağız.

Nilüfer Turizm Babaeski

BABAESKİ BABAESKİ 39270 Babaeski / KIRKLARELİ 0 288 512 3822

Babaeski’den kalkış yapan otobüsleri  ile  gidebileceğiniz  merkezler ise  şöyledir.İstanbul  Ankara  Aydın Bursa İstanbul Anadolu Yakasında  Dudullu Tesisleri   Manisa ve İzmir  merkezlerine  karşılıklı  olarak  seferleri  gerçekleştirebilirsiniz.Bilet fiyatlarının  öğrenilmesi  ise  sitemiz üzerinden  yapabilirsiniz.

Müşteri Hizmetleri 0850 222 00 99
Bu  hat 7 gün 24 saat  sizlere  hizmet vermektedir.

Nilüfer Turizm otobüs firmasının yaptığı popüler şehirlerin telefon numarası ve iletişim bilgilerinin yazıldığı Nilüfer Turizm Telefon Numaraları makelemize göz atabilirsiniz.

Genel Müdürlük Adres: Yeni Yalovayolu 14.km Nilüfer Turizm Tesisleri
Osmangazi/BURSA
E – Posta : nilufer@nilufer.com.tr

Babaeski Gezilecek Yerler

 Eski Cami

Küçük Camı”, “Eski Cami” olarak da bilinen bu cami, Fatih Sultan Mehmet tarafından 1467 yılında yaptırılmıştır. Edirne-İstanbul yolunun gidiş yönünde Aylı çeşmenin yanındadır. Kare planlı bir, ibadet mekanı ve bunun kuzeybatı köşesinde bir minaresi vardır. Bina dıştan 11.20×11.90 m ebadındadır. Önüne 1965 yılnda bir kagir son cemaat yeri ilave edilmiştir.

Camiin duvarları kabaca yontulmuş kesme taşlarla yapılmış, çatısı ahşaptır. Camiin doğu, batı ve güney cephelerinde yuvarlak kemerli dörder pencere açıklığı vardır. Minare, kare bir taban üzerindeki kısa bir geçiş bölümünden itibaren çok yüzlü gövde başlar. Düzgün kesme köfteki taşından yapılmış olup, tek şerefeli ve sivri kurşun külahlıdır.Beyaz badanalı duvar yüzlerindeki tek süsleme, pencere ve mihrabı kuşatan kalem işleridir. Süslemeler XVIII-XIX.yüzyıl süslemeleridir.Camiin ince uzun bir tamir kitabesi, son tamirde sıva altından çıkartılmıştır. Siyah zemin üzerine, iki satır olarak Arapça yazılmıştır. Kitabe; camiin 20 Şevval 871/ M:25 Nisan 1467’de Fatih’in emri ile yapıldığını bildirmektedir.

Babaeski  İstanbul’a  yalnız  1,30  saatlik  bir  masafededir.Uzaklaşmak  isterseniz ideal  bir seçim  olabilir.Nilüfer Turizm  Babaeski  seferlerinin  yapıldığını  hatırlatmak isteriz.

Babaeski tüm bu güzelliklerini yerinde görmek için ihtiyacınız olan Nilüfer Turizm Online Bileti hemen şimdi satın alabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

+100 Otobüs Firmasının Online Otobüs Bileti Kolayca ve Güvenle