Sanal Otobüs

Öz Vezirköprü Turizm

Öz Vezirköprü Turizm

Öz Vezirköprü Turizm , seferleri ve otobüs bileti, bilet fiyatları Sanalotobus.com da ! Vezirköprü’ye giden otobüs firmaları biletlerini karşılaştırarak online satın alın …

Samsun merkezli otobüs seferlerini  gerçekleştiren otobüs firmalarından birisidir.Özellikle  Samsun‘un ilçelerinden birisi  olan Vezirköprü  otogarından seferlerine  başlamaktadır.İstanbul Ankara  gibi  büyük  şehirlerimize  karşılıklı olarak  otobüsleri  vardır.

Öz  Vezirköprü Turizm Adres  ve İletişim :
Saathane Meydanı Vezirköprü / Vezirköprü – Samsun – Türkiye
(0362) 647 21 93

Vezirköprü:

Vezirköprü, Samsun iline bağlı 2007 yılı verilerine göre nüfusu 25,852 olan bir ilçedir. Köyleri ile birlikte 107,868’e ulaşmaktadır. Vezirköprü’nün Samsun’a uzaklığı 110 km dir. İlçe kabaca 35° 48’ – 35° 01’ doğu boylamları ile 41° 00’ – 41° 19’ kuzey enlemleri arasında bulunmaktadır. İlçe, kuzeyden Alaçam ve Sinop’un Durağan, kuzeydoğuda Bafra, doğuda Havza, güneybatıda Çorum’un Osmancık ve batıda Sinop’un Saraydüzü ilçeleriyle çevrilidir.

Vezirköprü’nün diğer şehir merkezlerine ulaşım karayolu ile sağlanmaktadır.

Vezirköprü ilçesi, Orta Karadeniz Bölümü’nde, Kuzey Anadolu Dağları’nın ikinci sırasının Aşağı Kızılırmak vadisi çevresine rastlayan (Kuzey Anadolu Dağları’nın ilk sırasını oluşturan dağların orta kesimlerinde, doğusunda Canik Dağları, batısında Küre ve İsfendiyar Dağları’nın bulunduğu saha) kıyı ardı kesiminde yer almaktadır. Vezirköprü Türkiye’de en fazla köye sahip ilçe olup, Samsun’un en büyük beşinci ilçesidir. Samsun merkezden sonra Samsun ilindeki beşinci büyük nüfus yerleşimine sahiptir. Merkez nüfusu görece düşük olup, nüfusun çoğu kırsal kesimde toplanmıştır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

+100 Otobüs Firmasının Online Otobüs Bileti Kolayca ve Güvenle