Otobüs Bileti

Pamukkale Turizm ‘de Konkordato İstedi

Pamukkale Turizm ‘de Konkordato İstedi

Ülkemizde en bilinen otobüs firmaları arasında gösterilen Pamukkale Turizm zor günler geçiriyor. Yaklaşık olarak 60 yıllık firma geçtiğimiz gün İzmir Ticaret Mahkemesine başvurdu.
Başvuruda konkordato talebinde bulunan Pamukkale Turizm‘e 3 aylık geçici mühlet verildi.


Konkordato Nedir ?

Konkordato, “borçların yeniden yapılandırılması suretiyle iflasa tabi borçluların mali durumunun düzeltilerek iflastan kurtulmasını, diğer borçluların ise mali durumunun düzeltilmesini amaçlayan, alacaklıların da belirli bir tenzilatla veya vadede alacağına kavuşmasını sağlayan ve mahkemenin tasdikiyle taraflar açısından bağlayıcı hale gelen bir anlaşma” olarak tanımlanıyor.

Kısaca elinde olmayan sebeplerden ötürü işleri iyi gitmeyen ve mali durumu bozulan fakat borçlarını ödemek istediğini belirten borçluluları ve alacaklıları korumak için kabul edilen bir çözüm ve süreçtir.


Karardan sonra ise , şirket faaliyetlerinin denetlenmesi için konkordato heyeti atandı.
Aynı zamanda bu konu ile ilgili Pamukkale resmi sitesinden bir açıklama geldi. Açıklamayı aşağıda detaylı bir şekilde okuyabilirsiniz.

Pamukkale Turizm’de nakit sıkıntısının olduğu belirtiliyor.

Fakat kısaca satır başı : “Pamukkale Turizm olarak 56 yıl önce sizleri Denizli’de Bababalım ailesi tarafından kurulduk.
İçinde bulunduğumuz ekonomik şartların yarattığı olumsuzluklar sonucu borçlarımızı yapılandırmak zorunlu hale geldi.
Bu kısa yapılandırma ve planlama sürecinde amacımız, 3.500 çalışanımız, aileleri, iş ortaklarımız,
yolcularımızdan oluşan tüm Pamukkale Turizm ailesinin haklarını korumak ve yolumuza çok daha sağlam adımlarla devam etmektir, şeklinde bir açıklama yapılmıştır. Tam metni aşağıda sizlerle paylaşıyoruz.

Pamukkale Turizm Seferleri Duracak mı ?

Firmadan yapılan açıklamada otobüs seferlerinde herhangi bir değişiklik yapılmayacak. Ayrıca ikram ve diğer yolculuklarda sunulan hizmetler aynı şekilde devam edecektir. Firma tarafından bu durumun geçici olduğu açıklandı.

Pamukkale Turizm bir çok yeniliği sektöre kazandırmış bir otobüs firmasıdır. Bu yeniliklerden biriside Yanmaz Bilet uygulaması ‘dır. İlgili içeriğimizi buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Gerçekçi dedi ki:

    Yanmaz bilet uygulaması Anadolu ulaşıma aittir. Anadolu ulaşıma ortak olarak bütün özeliği pamukkale turizm de kullanmaya başlamıştır.

+100 Otobüs Firmasının Online Otobüs Bileti Kolayca ve Güvenle