Otobüs Bileti

Pamukkale Turizm İflas Etti

Pamukkale Turizm İflas Etti

Köklü otobüs firmalarından birisi olan Pamukkale Turizm iflas etti. Geçtiğimiz dönemlerde zor günler geçiren otobüs firması konkordato telebinden bulunmuştu. Firma yetkililerinden yapılan açıklamada ise nakit akışında bir sorun olduğu belirtilmiş ve seferlerinin devam edeceği vurgulanmıştı.

Denizli’de kurulduktan sonra Türkiye’nin en prestijli ulaşım şirketleri arasına giren Pamukkale Turizm A. Ş. de kötü gidişat devam ediyor. Daha önce konkordato koruması altına giren şirket için İzmir’den kötü haber geldi. İzmir 1. Asliye Ticaret Mahkemesi, Pamukkale AŞ’nin konkordato talebini reddederek şirketin iflasını kararlaştırdı.

Şirketin mali durumuna ilişkin raporları inceleyen mahkeme heyeti, firmanın ticari faaliyetlerini sürdürmesine imkan olmadığına hükmederek konkordato talebini reddetti ve iflas kararı verdi.

İzmir merkezli firma 27 Ekim’de konkordato talebiyle mahkemeye başvurmuştu. Pamukkale’nin bağlı markaları ile birlikte 600 otobüsü bulunuyordu.

Kısaca Pamukkale Turizm

Adını Denizli’nin doğa harikası (Hierapolis) Pamukkale’den alan ‘Pamukkale Turizm’ Bababalım ailesi tarafından kuruldu. Tarih 16 Ocak 1962’idi.İlk seferini Denizli–İstanbul ve Denizli–Ankara güzergâhlarında gerçekleştirdi.Kısa sürede büyeyerek 1972 yılında genel merkezi İzmir’e taşındı. Kısa sürede filosunda ki otobüslerin sayısı artarak o dönemde en geniş filolarından birisi olmuştur. Günümüzde ise kaliteli hizmet amacı taşıyan firmalardan bisisi haline geldi.

pamukkale turizm iflas

pamukkale turizm iflas

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Ergün dedi ki:

    Yolcuyu bu kadar şımartmamalıydı yolculuk mu yapıyorlar tatilmi

+100 Otobüs Firmasının Online Otobüs Bileti Kolayca ve Güvenle