Sanal Otobüs

Pozantı Gezilecek Yerler Adana

Pozantı Gezilecek Yerler Adana

Merhaba arkadaşlar öncelikle sitemizde genel olarak hep otobüs firmaları ve biletleri ,otobüs şirketleri seferleri gibi makaleleri yazıyorduk. Fakat son zamanlarda bu konunun yanında sizlere faydalı olacağını düşündüğümüz bir konuyu da sitemizde işlemek istiyoruz. Bu yazımızda Pozantı Gezilecek Yerler hakkında bilgiler vereceğimizi belirtelim.

 

Kısaca ülkemizde başta olmak üzere gezilecek yerler hakkında sizlere bilgiler aktarmak istiyoruz. Tabi sitemiz de yazdığımız gezilecek mekanların hepsine gitme imkanımız maalesef pek mümkün görünmüyor. O nedenle sizlerin de gezdiğiniz yerleri bizlere mail adresimiz aracılığıyla aktarabilir ve yazdığınız bu yazıyı sitemizde paylaşmamıza vesile olabilirsiniz. Öncelikle sitemizde bir kaç gezi yazısı yayınlamıştık fakat bu yazıdan itibaren bu yazılarımıza daha fazla ağırlık vereceğiz.

Pozantı Gezilecek Yerler Nerelerdir?

Pozantı denildiğinde aklınıza ilk gelmesi gerekenlerin başında muhteşem yaylar bu kısımda size Adana Pozantıda yer alan en çok ziyaret edilen yaylaları aktaracağız.Kısa kısa paylaşmak gerekirse 2 yaylayı seçtik.

Fındılı Köyü Yaylası

Pozantı Gezilecek Yerler

Pozantı Gezilecek Yerler

Pozanta’ya 10 kilometre uzaklıktadır.Yazın sıcak günleri Adana’da daha şiddetli bir şekilde geçiyor fakat bu yaylalar ile bir nesef alma imkanını sunuyor.
Burada çeşitli cafeler, kır kahveleri marketler yer almaktadır.Burada çadır kurup bir kaç gün geçirebilirsiniz.Hemen hemen yeni bir yapılanma ile baştan kurulan bu yayla ziyaretçilerini bekliyor.
Arabası olanlar için ulaşmanız kolaydır.Fakat arabası olmayanlar üzülmesi minibüsler ile
ulaşabilirsiniz.

Armutoğlu Yaylası Pozantı

Adana ili Pozan’tı ilçesine olan uzaklığı yaklaşık olarak 13 kilometre,diğer bir yaylasında da bol oksijen veren ormanlar ile kaplıdır.Yaz aylarında bölge halkının uğrak yerlerinden birisidir diyebiliriz.

Yayla içerisinde çeşitli dereler ve pınarlar ile karşılaşmanız için küçük bir gezinti yapmanız yeterlidir.Aynı zamanda bu yaylada da kamp alanları mevcut eğer çadırda kalabilirseniz tercihleriniz arasında olabilecek bir mekandır.

Gönlümüz isterdi ki bu yazımızda bütün yaylaları sizlere aktarmak ve tanıtmak fakat sıkılmanızdan korkuyoruz çok uzun bir yazı olabilir diye fakat Pozantıda yer alan ve gittiğiniz yaylaları aşağıda yorumda bizlere aktarabilirsiniz.

Diğer Yayları ise şöyle : Belemedik Yaylası, Akçatekir Yaylası ,Asar Yaylası

Pozantı’da yer alan bir kale de mevcut Anahşa Kalesi bu kaleye ulaşmanız çok kolay değil öncelikle onu belirtmek isteriz.
Tam olarak ise Pozantı ile Ankara arasında bir noktada yer alıyor.Teknik bir bilgi vermek gerekirse 1800 metre yüksekte yapılan bu kale aslında Bizans döneminde kurulmuş ve vadiye hakim bir tepede olduğundan savunma amacıyla kurulmuş olduğu tahmin ediliyor.

Dediğimiz gibi Anahşa Kalesine gitmek isterseniz zor bir yolculuktan geçmeniz gerektiğini tekrar hatırlatmak istiyoruz.
Genel olarak biz Pozantı’ya biraz uzak olan mekanları sizlere aktardık.Sizde merkezde ki gezilecek yerleri bize aşağıda ki yorumlar kısmından bize aktarın.

Peki Pozantıya giden otobüs firmaları hangileridir.Pozantıya gitmeniz için Adana otobüs firmalarını tercih edebileceğinizi hatırlatmak istiyoruz. İlgili makalelerimizi aşağıda sizlere aktarıyoruz.

Adana Otobüs Firmaları

Yeni Adana Turizm

Lider Adana Turizm

Adana Otobüs Bileti

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

+100 Otobüs Firmasının Online Otobüs Bileti Kolayca ve Güvenle