Sanal Otobüs

Sızır Şelalesi

Sızır Şelalesi

Sivas iline ait gezilecek yerlerden birisini  sizlerle  paylaşacağız.Bildiğiniz  üzere  sitemiz üzerinden  otobüs bileti satışı  yapmaktayız.Fakat  ülkemizde  birbirinden güzel  mekanlar  tarihi  yapılar , doğal  güzellikler  gibi  bir çok  gezilecek  mekanlar var.İşte  bunlardan biriside  Gemerek ‘te bulunan Sızır Şelalesi tanıtımını  sizlere yapacağız.

Eğer bir  İç Anadolu gezisi  yapmayı  planlıyorsanız kesinlikle görmeniz  gereken bir  yer Sızır  Şelalesi,
Sızır Şelalesi : Sivas’ın ilçelerinden olan Gemerek sınırları  içerisinde yer alan tam  olarak  bir doğa harikası  diyebiliriz.
beldesinde bulunan şelale. Kızılırmak’ın kollarından olan Göksu üzerinde bulunur. Sızır’ın 700 m kadar güneyinde, çevresi yeşllik bir alanda bulunur. Yöre halkı tarafından rekreasyon amaçlı olarak kullanılır.

Alanda kırkgöz denilen alandan çıkan kaynaklar toplanarak Göksu Çayı’nı oluşturur.
Suyun bir kısmı Sızır Hidroelektrik Santraline giderken, bir kısmı yüksek kayalardan düşerek şelaleyi oluşturur.
Şelale 2. derece doğal sit alanı ilan edilmiştir.

Gemerek üzerinden geçiyorsanız veya yolunuz  buraya  düştü ise  mutlaka  görmeniz gereken bir mekan.Özellikle  sıcak  yaz  günlerinde ziyaret  etmenizi tavsiye ediyoruz.Suyun  tam  döküldüğü  noktaya merdivenler yardımıyla ulaşmanız  mümkün,böylece  sıcak  yaz günlerinde  gürül  gürül akan serin suların yüzünüzde bıraktıği serinliği  unutamayacaksınız.
Şelaleyi tepeden gören bir  noktaya yapılan tesislerde  soğuk bir  içecek ile manzaranın tadını  çıkarabilirsiniz.Ayrıca  yakınlarında  yer alan alabalık tesislerinde  bir yemek  molası  verebilirsiniz.

Sızır Şelalesine Nasıl Gidilir ?

Buraya  gelmek için öncelikle  Gemerek  ilçesine  gelmeniz  gerekmektedir.Eğer  özel  bir aracınız yoksa  sizin için servisler var.Gemerek  merkezinden  kalkış yapan servisler ile  ulaşmanız  mümkün  fakat  tavsiyemiz  kesinlikle  özel  bir araç ile  seyahat etmeniz.
Gemerek ilçesine  geldiğinizde sizi  Sızır  tabelaları  karşılayacak tabelayı takip ederek  ulaşmanız  mümkün,yaklaşık olarak  10  kilometrelik bir yolculuk sizleri  bekliyor  diyebiliriz.

Sızır Şelalesi

Sızır Şelalesi

Tüm  bu güzellikleri yerinde görmek  ve  yaşamak  için  ihtiyacınız  olan otobüs bileti  www.sanalotobus.com da
Özellikle  Konya Aksaray Kayseri Sivas Merkez  gibi  illerimizde ikamet  eden ziyaretçilerimiz  günü  birlik  gidip  görebilirsiniz.

Gemerek Otobüs Firması Öz Sivas Turizm otobüs firması olarak belirtilebilir.Burayı ziyaret etmek isteyenler otobüslerle veya Kayseriden kalkış yapan servislerle Yeniçubuk’ta inmeleri gereklidir. Fakat servislerle ulaşım biraz zor olabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

+100 Otobüs Firmasının Online Otobüs Bileti Kolayca ve Güvenle